• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
5333 Formülü İle Zayıflamayı Deneyen Oldu mu

5333 Formülü İle Zayıflamayı Deneyen Oldu mu

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya’nın kilo problemi olan hastalarını tedavi ettiği usul ”Sayarak Zayıfla-5333” şu anda herkesin ulaşabileceği bir kitap olarak sunuluyor.
Dr. Ayça Kaya’nın 2000 yılından beri uyguladığı usul ”Sayarak Zayıfla-5333” kitabı ile daha fazla kişiye ulaşarak, obeziteye aleyhinde bilinçlenme sağlanıyor.

Kilo problemi olan hastalara bir gıda bilinci oluşturmak amacıyla, her ne kadar hastaların kilo alma problemi, cisim kitle indeksi öbür olsa da 5333 formülü göstermek hiçbir afiyet riski taşımıyor.
Sayarak Zayıfla ”mucize” bir şekilde fazla pratik, ve yanıt veren bir yöntem. Bu formülün kalorisi kısıtlıymış gibi görünse de, pizzasından lahmacununa birçok yiyecek kesin sınırlar içerisinde formüle uydurulabiliyor.
Her gıda grubundan alınması gereken sınır belirleniyor ve günlük limitin planlanması öğreniliyor.
Kilo problemi olan hastaların ne yediğinin bilincinde olmasını sağlayan 5333 formülü hastanın doyma miktarı ve beden kitle indeksine göre, bütün gıda grupları bağımsız değerlendirilmek üzere, +1 veya -1 biçiminde azaltılıp çoğaltılabiliyor.

Nedir bu 5333 formülü?
 

5333 formülünün birinci sayısı günlük alınması gereken tahılı, ikinci sayısı eti, üçüncü sayısı sütü ve dördüncü sayısı da meyveyi sinyâl ediyor.
Yani mesela 5333 formülü uygulanmak istendiğinde o gün içinde 5 tane tahıl grubundan, 3 tane et grubundan, 3 tane süt grubundan ve 3 tane meyve grubundan yiyebilir anlamına geliyor.
Kilo atamak uğruna bir fazla kişinin içinde bulunmak zorunda kaldığı ticari yöntemler, çok düşük kalorili, tek yönlü diyet modelleri ya da zayıflatıcı yan etkileri olan bazı ilaçlar, çeşitli mucize bantlar, masaj aletleri, diyet kampları, ile kilo veriliyor fakat beraberinde hem farklı alanlara yönlendirilmiş sıhhat problemleri yaşanıyor keza de bu yöntemler bırakılır bırakılmaz tüm kilolar kat kat geri alınıyor.
İç hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya’nın sayarak zayıfla yönteminin amacı kilo-yükseklik ve yaş grubu parametrelerini kullanarak kitapta bahsettiği zayıflama formüllerinden yerinde olanı belirleyerek yemek yemek saatlerini keyifli bir oyuna dönüştürmek.
Kalori hesaplarıyla değil, bir perhiz yöntemiyle değil matematikle zayıflamak…
Günlük menüleri özgürce, istenildiği şekilde planlanarak ve hiçbir diyet reçetesi olmadan yemeye fırsat tanımak.
Sayarak Zayıfla-5333’ün içerisinde hastaların zayıflama başarıları, deneyimleri, kilo problemleri olan hastalar için yemek yemek tarifleri de yer alıyor.

 

 

Etiket Diyet 5333 formülü 5333 formülü ile zayıflamak Dr. Ayça Kaya Dr. Ayça Kaya 5333 formülü sayarak zayıfla

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın