• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Adet Sancısını Dindirmenin Yolları

Adet Sancısını Dindirmenin Yolları

Adet (Ay Hali), her 28 günde bir gebelik, menapoz veya farklı rahatsızlıklar dışında, her kadının yaşadığı bir durumdur. Kimi kadınlar, 5 ile 7 gün arasında yaşadığı adet dönemlerini ağrısız ve rahat geçirirken, kimisi de dayanılmaz derecelerde sancı ve acı çekerek geçirmektedirler.

Bu yazımızda Adet dönemlerini sancılı geçiren bayanlara, birkaç öneride bulunacağız, bu önerilerimiz ne kadar sancılarınıza tamamen çözüm olmasa da emin olun hafifletecektir.
Öncelikle biliyoruz ki, insan vücudunun en çok soğuk alan bölgesi ayaklarıdır. Adet döneminde, ayaklarınızı elinizden geldiğince sıcak tutmaya çalışın, belinizi ve kasık bölgenizi de aynı şekilde sıcak tuttuğunuzda kış aylarında daha fazla olan Adet sancılarınızın bir nebzede olsa dindiğini şahit olacaksınız.

Bunların yanı sıra, bitkisel çaylarda Adet sancılarınız için olumlu etkenler yaratmaktadır. Bu bitki çayları zencefil çayı, hayıt çayı, papatya çayı ve nane çayı olarak daha birçok bitkisel seçenek bulunmaktadır. Düzenli ve ağrısız bir Adet dönemi geçirmek için, vücudunuzu sıcak tutarak pis kanın biran önce vücudunuzdan atılmasına yardımcı olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın