• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Adriana Lima Özel Sıvı Diyeti Sizlerle

Adriana Lima Özel Sıvı Diyeti Sizlerle

Çoğunluğun zihnindeki tipik “aç kalan manken” anlayışını çağrıştıran bu diyetle de fazla eleştirildi. Oysa Lima, kendini “çılgınlıkla” suçlayanlara yanıt verdi. Adriana Lima’nın sıvı diyetinin ayrıntılarını bu yazımızda bulabilirsiniz. 

Adriana Lima Özel Istikrarsız Diyeti..

Adriana Lima, “Victoria’s Secret” denince birincil akla gelen isimlerden biri hâline geldi. Söz konusu olan bir iç çamaşırı markası olunca, meşhur modelin, bu başarıyı korumasındaki en önemli etken, seksi vücudunu koruması oluyor doğal olarak. Ancak Lima’nın tamamen istikrarsız beslenmeye dayalı bir diyet uyguladığının ortaya çıkması, çoğunluğun aklında belirlenmiş olan “güzellik uğruna aç kalmak gerektiği” algısını akla getirdi.

Ünlü model ise benzer fikirde değil. Yaptığının bir takıntı veya psikolojik bir bozuklukla ilgisi bulunmadığını belirtti. Lima bu diyeti, sadece gösterilere hazırlanırken, geçici bir süre için yaptığını ve gösterilerden sonradan da herzamanki gıda düzenine geri döndüğünü ekledi. Meşhur model, bu davranışını, atletlerin müsabakalardan önceki hazırlıklarına benzetti. Çıktığı gösterilerde, formunun zirvesinde yapabilmek için böylesine sıkı bir perhiz uyguladığını, sağlığını riske atmak niyetinde de olmadığını da ekledi.

Fiilen de atletler ve bazı sporcular da müsabakalardan önce böylesine aşırı sayılabilecek gıda düzenlerini benimsiyorlar. Fakat bu zorunlu gıda biçimlerini alışkanlık hâline getirmiyorlar. İki çocuğu olan Adriana Lima’nın böyle bir diyet uyguladığını açıklaması, bir takım hassas çevrelerin tepkisine yol açmış olabilir; fakat Lima’nın bireysel çalıştırıcısı onun, bir atletin zihnine ve kafa yapısına sahip olduğunu, podyuma çıktığında, performansının ve güzelliğinin zirvesinde olmaya odaklandığını söylüyor.
Lima’nın podyuma çıkmadan önce uyguladığı akışkan diyetiyse şöyle

Lima, gösteriden 9 gün önce katı yiyecek yemeyi tamamen kesiyor. Kas kütlesi kaybını engellemek için de süt veya suyla karıştırılarak tüketilebilen protein takviyelerinden kullanıyor. Günde en düşük 2 litre su içiyor ve egzersizlerine devam ediyor.

Podyuma çıkmasına 12 saat kala Lima, su içmeyi de kesiyor. Bu sayede deri aşağı biriken suyu da vücudundan atıyor ve hatları fazla daha ince ve belirgin hâle geliyor. Ziyafet bittikten daha sonra da gündelik gıda düzenine geri dönüyor.

Adriana Lima’nın, performansının zirvesinde olmak istemesini hoşgörüyle karşılamak gerekiyor fiilen. Mesleği de göz önünde bulundurulunca, “ince” belirmek istemesi de akla yatkın. Ancak Lima’nın, bu diyeti uzun vakit yapmaması ve bu stil bir besin şeklinin, sıradan besin alışkanlıklarını bozmamasına fazla uyarı etmesi gerekiyor. Anlaşılan o ki meşhur model, bütün bunları göz önünde bulundurduğu için bu dek çok bilirkişi tarafından sıkı şekilde yoklama altında tutuluyor.

Etiket Perhiz Şok Diyetler Adriana Lima Akıcı Diyeti Adriana Lima Diyeti Zayıflatan diyetler

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın