• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ağız Kokusunu Önlemeye Çalışın

Ağız Kokusunu Önlemeye Çalışın

Ağız Kokusunu Önlemeye Çalışın

Diş Hekimi Özlem Yalnız Zogun ağız bakım suları hakkında data verdi.

Ağız ve diş sağlığının işlevsel ve estetik fonksiyonelliğinin korunması için yapılması gereken en kayda değer faktör uyumlu ve dürüst bir şekilde ağız bakımının yapılmasıdır. böylece tam donanımlı bir ağız bakımı için diş fırçalamanın yanı sıra, diş ipi ve ağız bakım suyundan da yararlanılması gerekir. Ağız bakım suyu diş fırçasının yetişemediği bölgelerde içe doğru hijyen sağlarken, bakteri odaklı ortaya çıkabilecek çoğu diş hastalığının önlenmesine yardımcı olmaktadır.

Genelde nefesi tazelemek amacı ile başvurulsa da, günümüzde kişinin başvuru amacına yönelik çoğu alternatif seçeneği ile komple ağız bakımını karşılayan mahsul olarak adlandırılmaktadır. Ama kronik olarak şiddetli ağız kokusu sorunları için mutlaka diş hekimine başvurulması önerilmektedir. başkaca bakteri plaklarına niçin olan zararlı asitlere karşı koruma sağlayarak, ağız kokusu problemleri ile ilerleyen dönemlerde ciddi hastalıklara yol açabilecek bakteri plaklarının değil edilmesini sağlamaktadır. Ama ağız ve diş sağlığının korunması için sadece diş fırçalamanın tatmin edici olmadığı gibi tek başına ağız bakım suyu da etkin hijyeni sağlamamaktadır. böylece ahenkli olarak günde 2 kere dişlerin fırçalanması, diş fırçasının ulaşamadığı yerler için diş ipinin kullanılması ve ilave olarak hijyen kurallarını destekleyici, ağız bakım suyunun kullanılması gerekir. Keza ahenkli bakım ile beraber diş doktoru kontrollerinin aksattırmaması ve birey için yerinde ağız bakım suyu tercihinde doktorunuzun asistan olmasını isteyebilirsiniz. Ilk Olarak taze bir nefes, bakteri plaklarını yok etme ve diş çürüklerini önlemek ya da kadınsı eti sorunlarını denetleme aşağıda tutmak için diş hekiminizle beraber yerinde ağız bakım suyu tercihinizi yapmanız önerilmektedir.

Ağız bakım suyunun doğru kullanımı için yapılması gerekenler nelerdir?

1)     Doğru ve düzenli kullanım

Rutin diş fırçalama alışkanlıklarına ağız bakım suyunu da dahil ederek, ağız ve diş sağlığının korunmasını sağlayabilirsiniz. Bilhassa diş fırçasını ulaşamadığı yüzeyler için ara yüz fırçası, diş ipi ve ağız bakım suyundan yararlanabilirsiniz. Beslenme artıklarının birikmesi ve bakteri plaklarının oluşması ile beraber ortaya çıkabilecek dişeti hastalıklarından korunmak için en ideal kalkandır. bu nedenle ahenkli ve dürüst diş fırçalama işlemlerine ek olarak ağız bakım suyunun da kullanılması önerilmektedir. Ağız hijyenini sa

İlgili aramalar; dişdiş sağlığıağız bakımtemiz tebessüm

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Bu içerik için demin açıklama yapılmamış.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın