• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ayak Kokusunun Nedenleri ve Tedavisi Nasıl Yapılır

Ayak Kokusunun Nedenleri ve Tedavisi Nasıl Yapılır

Ayak kokusu sosyal yaşantımızı ilk elden etkileyen bir durumdur. Bir fazla çare yöntemi olmakla birlikte tek daimi çare yöntemi cerrahi müdahale gerektiren cana yakın sinir sistemini bloke etme yöntemidir.

Üçgenin Taban Olmayan Kenarı kokusu jurnal yaşantıda yaklaşık olarak herkesin başına gelmesinden korktuğu, utanıp sıkıldığı bir durumdur.Sosyal yaşamı etkileyen ve başa gelmesi durumunda insanı sıkıntıya sokan, öz güvenini zedeleyen Ayak kokusu fiilen sanıldığı kadar basit değildir. Manâlı sağlık durumu problemleri aralarında görülen ayak kokusu doktorlar kadar tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır.

Üçgenin Taban Olmayan Kenarı kokusunun nedeni aslen ayaktaki terlemeye dayalı fazla bakteri üremesi veya mantar oluşumuna dayanır. Çok nadir olarak görülse de bu hastalığın bazı kanserlerin belirtisi olabileceği de doktorlar tarafından bildirilmekte. aynı zamanda troid, diyabet gibi afiyet sorunlarının habercisi olabiliyor. Genelde üçgenin taban olmayan kenarı kokusunun aşağıda farklı hastalıklara dayanan bir neden bulunamasa da gerginlik ve bezginlik altındaki insanlarda da görülebiliyor.

Tedavi olunsa zeka üçgenin taban olmayan kenarı kokusunu engellemek için tedbirler elde etmek ileride oluşabilecek sorunları en aza indirir. Ilk Olarak her insan ayak konusunda hijyeni alışkanlık haline getirmelidir. Günde en az bir kez ayaklar ılık su ile yıkanmalıdır. Bağlı oysa giyecek konusunda da titiz olmanız lüzum. Üremek için karanlık ve sıcak yerleri seven bakteriler için yapay cilt ve plastikten yapılan ayakkabılar epeyce bereketli yerler. Uzmanlar nefes bölge pamuklu çorap ve reel deri pabuç kullanımının mantar ve bakteri üremesini engellemek için birincil adım olduğunu söylemekte.

Ayak Kokusu Nasıl Giderilir?

Çoğu insanın felakete uğramış olduğu bu sevimsiz durumun ahali aralarında birçok çözümü var. Menekşe yağı, şifalı bitkilerden yapılma kremler, kına tutuşmak, pudralamak daha bulabileceğiniz onlarca çözümden yalnızca bazıları. Bu çözümler but terlemesini engellemek ya da kokuyu çökme amacı güderler. Fakat bu çözümler kulaktan dolma olmakla beraber sorunun köküne inmediği için başlıca etkili olmamakta, etkili olsa dahi kısa süreli ve verimsiz çözümler sunacaktır asla hakiki bir tedavi yöntemi değildirler. En güvenilir ve etkin yol bir hekime gözükmek ve tedaviye aralıksız devam etmektir. Maalesef tedavi kısa süreli değildir ve çoğunlukla hastalar bir süre daha sonra pes eder veya ayrı yollara başvurma eğilimi gösterirler.

 

Tıpta da birçok tedavi seçeneği önümüze sunulmakta. Doktorlar tarafından tek daimi tedavi olarak görülen, cerrahi bir müdahale gerektiren ve pozitif faal olan sempatik asap sitemini tıkamak hastalar göre nadiren seçim edilmekte. Tek kalıcı tedavi yöntemi olan bu seçenek hastaları birazcık korkuttuğu ve maddesel olarak da herkesin karşılayamayacağı bir usul olduğu için millet çoğunlukla geçici tedavileri tercih etmektedir. Bu geçici çare seçeneklerinde ise SGK göre karşılanan alüminyum klorid taşıyan su ve losyon kullanımı, sadece bir takım üniversite ve özel hastanelerde yer alan hastanın el ve ayaklarına suyun içerisinden dürüst elektrik akımı verilerek uygulanan iyon torofez tedavisi veya diğer bir seçenek olarak botoks göze çarpmaktadır. Oysa bunlar arasından en kısa olan botoks deha 6-7 ay aralarında çözüm sağlamaktadır.

Ayak Kokusunun Nedenleri ve Tedavisi

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın