• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Baş Ağrısı Hamilelik Belirtisi Mi?

Baş Ağrısı Hamilelik Belirtisi Mi?

Baş Ağrısı Hamilelik Belirtisi Mi?

Hamileliğin anlaşılması test yapılana kadar zor bir durumdur. Hamileliğin birçok etkisi olmakla beraber; baş ağrısı da hamilelik belirtisi olabilmekedir. Ancak; sadece baş ağrısı var diye, hamile olunduğu anlamı akıllara gelmemelidir. Çünkü; hamileliğin en bariz belirtisi adet gecikmesidir. Bunun dışındaki belirtiler yan belirtilerdir ve hamilelik testi de gerçek sonucu vermektedir.

 

Baş ağrıları kimi zaman sinüzit, stres gibi nedenlerden olabildiği gibi; kimi zamanlarda da grip ve uykusuzluk sonucunda olabilmektedir. Bu yüzden baş ağrısı tek başına bir hamile olma belirtisi değildir. Hamilelikte baş ağrısı olmasının temel sebebi ise; anne adaylarının vücutlarında meydana gelen hormon değişiklikleri olmaktadır.

 

Hormonlarda artış ya da azalış anne adayını etkilemekte ve başında bir ağrı yapmasına sebep olmaktadır. Genel itibarı ile düşünürsen gebelik yani hamilelik belirtilerinden biride baş ağrısı olabilir. Ama tek başına bir etken değildir. Gebeliğin diğer belirtileriyle beraber baş ağrısıda kadınlardaki hormone bozukluğundan meydana gelir ve tüm belirtilerle birleştirildiğinde hamileliğin anlaşılma durumu yüksektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın