• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Başınız Mı Ağırıyor ? İşte Tavsiyeler

Başınız Mı Ağırıyor ? İşte Tavsiyeler

Başınız Mı Ağırıyor ? İşte Tavsiyeler

Son zamanlarda herkesin şikâyet ettiği bir durumdur baş ağrısı. Her yaşta görülebilen ve çoğu kişinin tecrübe ederek yaşadığı değişik rahatsızlıklara tabi olarak ve ya yaşam tarzından kaynaklanan nedenlerden dolayı ortaya çıkan, sık rastlanan bir rahatsızlıktır.

Alternatif olarak kullanabileceğiniz bitkilerle tanışın

Kedi Otu: Islah Edici ve sakinleştirici etkisi ile tanıdık bu ot, baş ağrısı için de epeyce yardımcı bir bitkidir. Günümüzde birçok tablet, ilaç ve bitki veciz çay içerisine de konulan bu bitki çeşidi baş ağrısı için kullanılabilecek bitki türlerindendir. bununla birlikte uykusuzluk problemlerine aleyhinde da kullanılabilecek bir bitkidir.

Sarı Kantaron: Özellikle doğal antidepresan olarak da tanıdık bu değerli bitki moral bozukluğu, motivasyon eksikliği, vb. etkenlere karşı tesir edebilen ilaçların içeriğinde de kullanılıyor. Baş ağrısı yönünden oldukça yatıştırıcı bir etkiye sahip olan sarı kantaron akarsu şeklinde demlenerek de içilebilmektedir. Sarı kantaron için doğal bir antidepresan diyebiliriz.

Zencefil: Baş ağrıları için faydalanılabilecek öteki bir bitki çeşidi de zencefildir. Öteki nebati formlardan ayrı olan zencefil yalnızca baş ağrısını onarmak yok dengelemek amacıyla da kullanılmaktadır. Baş ağrısının yanı sıra Mide sancıları için de epeyce yardımsever bir bitki çeşididir. Mide bulantılarına soğuk algınlığına aleyhinde da kullanılabilir.

Nane: Nane, baş ağrısı için nehir olarak değil de yağ olarak kullanılması öğüt edilmektedir. Nane, okaliptüs, filika ağacı gibi yağlar baş ağrısına iyi gelebileceği gibi kişilerin odaklanmalarını da arttırmaya yardımcı olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın