• DOLAR
  5,3172
  % -0,31
 • EURO
  6,0958
  % -0,08
 • ALTIN
  209,3783
  % 0,25
 • BIST
  94.570,90
  % 1,02
BEBEK VE ÇOCUKLARDA KULAK İLTİHABI NASIL ANLAŞILIR ?

BEBEK VE ÇOCUKLARDA KULAK İLTİHABI NASIL ANLAŞILIR ?

BEBEK VE ÇOCUKLARDA KULAK İLTİHABI NASIL ANLAŞILIR ?

Bu hastalık genelde orta kulak iltihabı olarak adlandırılır.
Kulak zarı ve kemikciklerden meydana gelen orta kulak bölümünün mikrobik olan iltihabına verilen isimdir. Bu rahatsızlık kulak basıncı şiddetli kulak ağrısı, tıkanıklık hissi ve genelde çok yüksek olan ateşlenmeler gibi belirgin olan orta kulak iltihaplanmaları, her yaş grubunda görülebilir.

Ancak özellikle çocuklarda ve bebeklerde çok sıkça görülen bir hastalıktır. Bu rahatsızlık kulak ağrısına, akmasına basıncına sebep olur. Hatta zaman zaman duyma kayıplarına kadar giden belirtilerde görülmektedir. Kesinlikle bu tür belirtiler gören kişiler doktora başvurmalı, doğru tanı ve tedaviyle iyi olması sağlanmalıdır.

Özellikle çocuklarınızın büyüklerden görerek kulak karıştırma alışkanlığı edinmelerinin önüne geçilmelidir. Çünkü büyükler zararı bildikleri için o kulak temizleme çubuklarını olması gerektiği kadar kulağın içine sokarak karıştırırlar. Ancak çocuklar bunu ve zararlarını bilmedikleri için kötü sonuçlara sebebiyet verecek hareketler yapabilirler bu yüzden bunlara aile büyüklerinin çok dikkat etmesi gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın