• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bebeklerde Hıçkırık Sorunu Nasıl Önlenir

Bebeklerde Hıçkırık Sorunu Nasıl Önlenir

Bebeklerde Hıçkırık Sorunu: Bebek anne karnında da hıçkırır bu diyaframın gelişmesi ile ilgili bir durumdur ve biyolojik bir süreçtir. Her hangi bir rahatsızlık belirtisi değildir. Bazen sıradan olarak bazen de karnı açken hıçkırır.

Bebeklerde Hıçkırık Sorunu

Bebek anne karnında da hıçkırır bu diyaframın gelişmesi ile ilgili bir durumdur ve biyolojik bir süreçtir. Her hangi bir hastalık belirtisi değildir. Bazen adi olarak ara sıra de karnı açken hıçkırır. Diyaframı gelişiyor demektir ve özel bir tedavi veya hap uygulamak gerekmez. Bir Takım yöntemler var hıçkırığı devretmek için. Bebeğin tam baş parmaklarının aşağıda ki dairesel kısmına iki parmağınızla bir müddet bastırırsanız hıçkırığın geçtiğini göreceksiniz. Bu bastırılan yerler diyafram noktalarına eşittir.

Tam o noktalara bastırmak keza bebeğin rahatlamasına niçin olacaktır hem de hıçkırık bir vakit daha sonra geçecektir. Ayrıca bebeğe hıçkırığı geçsin diye hiçbir şey verilmez. Bebeğe anne sütünden başka Bir şey vermeye hiç lüzum yok biraz bebeği tepede olan tutmak birazda masaj yerine getirmek hıçkırığın geçmesi için tatmin edici olacaktır. Bazı bebekler hıçkırık krizlerine de girebilir. Bu durumlarda bebeğe bu masajı yerine getirmek bütün yerli uygun bir müdahale olacaktır. Bu hıçkırık krizlerinde paniğe kapılmaya hiç gerek değil bayağı hıçkırık değin masum hıçkırıklardır.

Eğer bebek kendi hıçkırığından korkuyorsa onu kuçağa alıp ayaklarına bu masajı yaparken sakinleştirmek bebek açısından iyi olacaktır. Bazı anneler bebeklerin hıçkırığı geçsin diye limon damlası içiriyorlar. Bu da elbette hatalı bir müdahaledir. Bebekler sadece anne sütü ile beslendikleri için anne sütü her şeye iyi gelecektir. Annenin tek yapması gereken ağırbaşlı davranarak bebeği de sakinleştirmesidir.

 

Bebeklerde Hıçkırık Sorunu

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın