• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bebekli Evde Evcil Hayvan Olurmu

Bebekli Evde Evcil Hayvan Olurmu

Günümüz gündemin de sosyal paylaşım sitelerinde ve sanal alemdeki birçok sitede, kadınlar doğum yaptıklarından dolayı, evcil hayvanlarını ya sokağa bırakmak sorunda kaldıklarını veya zorunlu olarak birilerine verdiklerini belirtmektedirler.

Hamilelikte kedi pisliğinde bulunan bir madde bebeğe zarar verebilmektedir.

Bir çok bilim adamının açıklamalarına göre doğumdan sonra , evcil hayvanların ev ortamında olması zararlı olarak tespit edilmiştir. Bazı bilim adamları ise karşıt görüşü savunmaktadırlar, bunun nedeni ise evcil hayvanların doğumdan sonra, bebek gelişimi ve büyümesi için olumlu etki yarattıklarını açıklasa da, bir çok ebeveyn bu uyarıları dikkate almayarak, evcil hayvanlarını ya tanıdıklarını veriyorlar, yada verecekleri veya bırakacakları bir yer olmadığından, dolayı mecburen sokağa bırakmak durumunda kalıyorlar.

 

Şunu unutmamakta her zaman fayda vardır, evcil hayvanları evinize almadan önce bebeğiniz yada çocuğunuz var ise. Doktora giderek çocuğunuza kısa ve basit bir test yaptırarak alerji olup olmadığına bakabilirsiniz. Aynı zamanda evinize alacağınız, evcil hayvan konusunda da veteriner hekime danışarak çocuğunuz konusunda net ve sağlıklı bir bilgi alma imkanınız var ise alabilirsiniz. Elinizden geldiğince emin olmadan evcil hayvan almayınız, daha sonradan onlarda can sonuçta eğer eve uyum sağlamaz ise yada siz o hayvana uyum sağlamaz iseniz daha sonradan ya bir barınağa yada sokağa bırakacaksınız.

Evcil hayvanlar gerçekten yardıma muhtaç hayvan kategorisindeler, daha önceden sokaklarda yada barınaklarda pek fazla yaşamadıklarından dolayı. Sürekli bir ev sıcaklığı ve sahip ararlar bundan dolayı, evcil hayvan besleyecekseniz öncelikle tam karar vermeniz gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın