• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bölgesel İncelme Teknikleri Nelerdir ?

Bölgesel İncelme Teknikleri Nelerdir ?

Fazla kilolardan yöresel incelme yöntemleriyle kurtulmak olası. Estetisyen Alev Ayvaz, ozon, yankı dalga terapisi, ultrakavitasyon ve karboksi terapi yöntemleriyle incelmenin mümkün olduğunu söyledi. Alev Ayvaz, kilolarından yakınanlara mutlaka perhiz ve spor da öğüt etti.

Karboksiterapi

Karboksiterapi, karbondioksit(CO2) gazının çare amaçlı cilt altına enjekte edilerek dolaşımın ve dokudaki bölgesel metabolizmanın hızlandırılması işlemidir. Çare; çabuk, kuytu, etkili ve cerrahi olmayan bir yöntem olarak kabul edilir. Lokal yağlanmanın giderilmesine, ameliyat ve yara izlerinin değil edilmesine, cildin toparlanması ve gençleştirilmesine yardım eder.

Yapılacak bölgeye kadar seans süresi değişir. Tek seansı 30-50 dakika arası sürer, 4-5 seanstan sonra vücudunuzdaki sağlıklı gelişmeyi fark edebilirsiniz. Basende, kollarda, göğüslerde ve karında epeyce etkilidir.

Ultravitasyon Sistemi

Ultrakavitasyon sistemi, yöresel yağlanma ve selülitle ultrason yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine niçin olur. bununla birlikte oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır.

Kavitasyon denilen bu tesir, yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek depo yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa meydana çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları tamamen buralardan uzaklaştırmaya çalışılır. Serbestleşen bu yağlar, adalelerde yakılarak vücuttan dışarı atılırlar. 4-6 hafta içinde netice alınır.

Hamilelere, yürek hastaları ve yürek pili takanlara, yüksek kan basıncı hastalarına, karaciğer ve böbrek ile ilgili bozuklukları bulunanlara dilekçe yapılmaz. Vücudun her alanında oldukça etkilidir.

Medikal Ozon Tedavisi

Medikal ozon tedavisi, % 5 ozon ve %95 oksijen karışımından oluşan, tedavi amaçlı kullanılan bir bileşimdir. Ozon gazı, medikal ozon jeneratörlerinde saf oksijenden üretilir. Dolaşım bozukluklarında, anti-aging ve baştan canlanma, deri mantarları ve enfekte cilt lezyonlarında sıklıkla kullanılmaktadır.

Ağrıların giderilmesinde, kronik yorgunluğun tedavisinde, bağışıklığın güçlendirilmesinde ve karoser direncinin artırılmasında oldukça faydalıdır. 4-6 hafta içinde netice alınmaktadır. Seans süresi 30-40 dakika sürmektedir. Ozonun uygulanmasının sakıncalı olduğu kişiler epeyce sınırlıdır. İleri derecede kansızlık ve kanla ilgili bir takım ırsi hastalıkları olan hastalara başvuru yapılmaz.

Akustik Dalga Terapisi

Selülit yıllardır birçok öbür usul ile yok edilmeye çalışılmış, yeterli sonuçlar alınamamıştır. Ama yepyeni bir buluş olan yankı dalga terapisi, dünya çapında kanıtlanmış başarıları ile dikkat çekiyor. Akustik dalga terapisinde hiçbir kimyasal madde kullanılmıyor.

Enjeksiyon veya lazer uygulaması yapılmıyor. Yalnızca kuvvetli ses dalgası darbeleri kullanılıyor. Selülit problemi olan kişilerde, gevşeme ve sarkma problemlerinde ve bölgesel incelmede, çoğunlukla kullanılan güvenilir bir tedavi yöntemidir.

Portakal kabuğu görüntüsü ortadan kalkar. Derinin kalınlaşmasına ve yağ tümseklerinin azalmasına tezgâhtar olur. Cildi kalınlaştırır, cildin kalitesini artırır. Ödem ve yağ birikmesini yok eder. 2-4 hafta sonradan olumlu sonuçlar elde edilmeye başlanır. Hamilelere, kontrolsüz diyabet hastalarına uygulanmaz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın