• DOLAR
  5,3172
  % -0,31
 • EURO
  6,0958
  % -0,08
 • ALTIN
  209,3783
  % 0,25
 • BIST
  94.570,90
  % 1,02
Boşanmadan Sonra Çocuk Ne Olur

Boşanmadan Sonra Çocuk Ne Olur

Eşlerin boşanması, çiftler yönünden bakılacak olursa her iki taraf için ne kadar zorsa, çocuklar için daha zor bir dönemdir. Anne ve babalar bazı sebeplerden dolayı aldıkları boşanma kararlarının bugün veya gelecekte çocuklarını nasıl etkileyeceğini kim eşler düşünmezken, kimi eşlerde düşündükleri halde kestiremiyorlar.

Boşanma kararının alınması bazı yaş gruplarında çocuklarda olumsuz etkiler yaratabilmektedir. Eşler için boşanma kararı kendi aralarındaki anlaşmazlıktan veya farklı günümüz sorunlarından çıksa da çocuklar kaç yaşında olursa olsun olumsuz etkileri hüküm sürmektedir. Bundan dolayı her iki taraf eğer ki boşanma kararı aldılarsa çocukları ve çocuklarının gelecekleri için bu durumu bir daha değil 5 kez daha düşünüp bir orta yol bulmalıdırlar.

Her boşanmadan sonra ister istemez ailede bulunan çocuklar etkilenir, tabi çocuklar etkilenecek diye de huzursuz ve isteksiz bir evlilik sürdürülemez o çok ayrı bir mesele. Çok aşırı şiddet yok ise evin içerisinde, karşılıklı olarak anlaşılarak boşanma işlemi sağlanabilir. Tabi çocuklar iki taraftan da koparsa, hırçın olma ihtimalleri yüksektir. Bu durumda elinizden geldiğince, çocuklara boşanmanın normal bir durum olduğunu, her insanın başına gelebileceğini anlatarak çocukların psikolojik sorunlar yaşamasına bir nebze de olsa engel olabilirsiniz.

Boşanmalar genel anlamda çocukları ister istemez etkileyecektir. Ama daha öncede belirttiğimiz gibi, şiddetli geçimsizlik olan ailelerde çocuklar daha kötü yetişir bundan dolayı eşlerin boşanması çocuklar açısından eşlerin ayrılması daha sağlıklı olacaktır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın