• DOLAR
  5,4693
  % -0,01
 • EURO
  6,1432
  % -0,11
 • ALTIN
  211,2215
  % -0,03
 • BIST
  92.050,05
  % -0,85
BOY UZAMASI KAÇ YAŞINA KADAR DEVAM EDER?

BOY UZAMASI KAÇ YAŞINA KADAR DEVAM EDER?

BOY UZAMASI KAÇ YAŞINA KADAR DEVAM EDER?

Aslında çoğu uzman kızlarda 15 -16, erkeklerde 17- 18 dese de boy uzaması yaptığınız egzersizlere bağlıdır. Ama boyunuzun uzayıp uzamayacağını öğrenmek için öncelikle boyunuzun yaşınıza oranla normal olması gerekmektedir. Örneğin 14 yaşında bir kızsanız boyunuzun 1.54 olması lazım. Eğer 1.54 cm değilseniz bundan sonra uzamanız biraz güçleşebilir. Yine de boyunuz uzamayacak denilemez. Zira bunun için yöntemler bulunmakta. Tabi sıradan yöntemler değil. Biraz pahalı yöntemler bunlar. 100 bin TL’ ye kadar yolu var.

Umarım internetten boyunuzun yaşınıza göre uygun olup olmadığını araştırmışsınızdır. Boyunuz yaşınıza göre normalse ya da normalden daha uzunsanız sizin için uzama durmamış demektir. Egzersiz yapmalısınız. Bunun için internette hocalar bulunmakta. Hatta spor salonlarında bulunan hocalar bile size bunun için yardımcı olabilirler. Sizin yapmanız gereken egzersizleri düzenli bir şekilde yapmak. Bunun yanı sıra iyi beslenmeli ve belirli saatlerde yatıp kalkmalısınız.

Yapmanız gereken egzersizlere gelince;

Her sabah ip atlamalısınız. Çok fazla kendinizi yormanıza gerek yoktur. 5 dakika boyunca dinlenerek atlamanız yeterli olacaktır.
Uykudan uyandığınızda ya da ip atladıktan sonra bol bol esneme hareketi yapmalısınız. Böylece omurilik şekliniz yavaşça değişmeye başlayacaktır.
Bir yerlere asılmalı ve salınım hareketleri yapmalısınız. Böylece boy uzamasına büyük bir katkı da bulunacaksınız.
Unutmayın vücudunuzu yormazsanız o size ölene kadar yeterli olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın