• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bronzlaşmanın Fayda ve Zararları

Bronzlaşmanın Fayda ve Zararları

Bronzlaşmanın Faydaları ve Zararları
Bronzlaşmanın faydaları konusunda farklı görüşler mevcuttur ancak genel anlamda bronzlaşmanın faydalarını şu şekilde sıralamamız mümkündür:
-Bronzlaşmak kişilere psikolojik olarak fayda sağlamaktadır ve kişiler kendilerini daha güzel hissetmektedir.
-Güneş ışınlarından almamız gereken D Vitamini salgılaması da bu şekilde mümkün olmaktadır.
-Her gün mutlaka 15 dakika güneş ışını almamız gereklidir ve bronzlaşma sayesinde bu ışınları almamız mümkündür.

-Ciltteki akne, çil gibi bazı sorunlar geçici de olsa bronzlaşma sayesinde görünmemektedir.

 

Bronzlaşmanın faydaları genel anlamda psikolojik olurken bronzlaşmanın zararları ise oldukça ciddi sonuçlara neden olabilecek kadar ağırdır. Öncelikle şunu bilmemizde yarar var; bronzlaşmak sağlıklı cildin göstergesi değil vücudun koruma mekanizmasıdır. Özellikle bilinçsizce bronzlaşmak çok büyük sorunlara neden olmaktadır. Bronzlaşmanın zararlarını şu şekilde sıralayabiliriz:
-Özellikle beyaz tenli kişilerde fazla güneş ışığına maruz kalmak ciltte aşırı yanıklara, lekelere ve çillenmeye neden olabilmektedir.
-Bronzlaşmanın en büyük tehlikelerinden biri de alerjik ciltlerde deri kanserine kadar ağır problemlere neden olmasıdır. Günde yeterli olan 15 dakikalık güneş ışığı alımından sonra güneş ışığından korunmalıdır ancak bu da bronzlaşmak için pek yeterli değildir.
-Bronzlaşmayı kolaylaştırmaya yardımcı olan kakao, havuç yağı ya da zeytinyağı gibi ürünler güneş ışığındaki zararlı etkilerin çok daha çabuk ve kolay ortaya çıkmasına neden olmaktadır.
-Bronzlaşmak için gittiğiniz sahilde şemsiyenin altında durmak yeterli değildir çünkü deniz ve kumdan bu ışınların etkilerine maruz kalınabilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın