• DOLAR
  5,3128
  % -0,08
 • EURO
  6,0875
  % -0,09
 • ALTIN
  209,1147
  % 0,08
 • BIST
  94.570,90
  % 1,02
Çalışan Annelere Tavsiyeler

Çalışan Annelere Tavsiyeler

Bayan  iş dünyasında birçok etkinlikleri ve faaliyetleri bulunmakla beraber, bu durum anne olan kadınlar için durumu bir hayli zorlaştırmaktadır. Bayanlar, çalışırken anne olmanın zorluklarıyla yüzleşmekten korkmaktadırlar.

İstatistikler, çalışan annelerin hayatları ve yaşantıları hiç sandığımız kadar kolay olmadığını belirtmektedir. Birazda hem anne hem de çalışan Kadınlar için birkaç tavsiyede bulunalım.

Çalışan anneler suçluluk duygusundan nasıl kurtulurlar?

Anne olmak ve aynı zamanda yoğun bir iş temposunda çalışıyor olmak, gün boyu bebeklerini veya çocuklarını göremiyor olmak ister istemez anneler de suçluluk duygusu meydana getirmektedir. Ancak bebek veya çocuklarına bakıcı olarak bıraktıkları kişi güvendiği bir kişiyse bu duygu biraz daha düşük olarak görünmektedir. Bundan dolayı çalışan anneler gözü arkada kalmasın diye güvendikleri kişilere çocuklarını emanet etmelidirler.

 

Her ne kadar suçluluk duygusu annelerde olsa bile, böyle bir duygu his etmelerine gerek yoktur. Sonuçta hayat şartları, o çocuğa daha iyi bir eğitim ve hayat şartı sunmak için sonuçta anneler yada babalar çalışmaktadırlar. Henüz bebek iken ister istemez sizden ilgi beklerler, her ne kadar gündüzleri ilgi veremesseniz bile akşamları tatil günlerinde sürekli olarak çocuklarınıza ilgi göstermeye çaba göstermeye çalışmalısınız. Tabi yorgun olacaksınız ama çocuğunuzun gelişimi için anne ve baba ilgisi de her zaman önemlidir: Belli bir döneme gelince artık çocuğunuza bu durumu izah ederek durumu anlatmanız gerekmektedir. Çocuklar artık belli durumları anlamaya başlayınca, sizlerinde çalışma durumlarınızı anlamaya başlayacaklardır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın