• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Çalışan Kadınlarda Psikoloji

Çalışan Kadınlarda Psikoloji

Bayanların, çalışma ortamlarında normal hayatlarında veya dışarıdaki hayatlarında, psikolojilerini olumsuz etkileyecek durumlar meydana gelebilir. Kendisine karşı Saygının bittiği hissi, kronik olarak yorgunluk, çaresizlik hissi ve umutsuzluk hissi gibi durumlarla bağlantılı olarak gerekse fiziksel, gerekse duygusal tükenme durumlarında, çalışan kadınlarda psikolojik sorunlar meydana gelmektedir.

Tükenmişlik diye adlandırdığımız kavramıyla ilgili olarak genel de; Çalışma arkadaşlarının, işe gereken önemi göstermiyor olması, yapmakta olduğu işten bir şey anlamıyor olması, gereken durumlarda amaçlarından kopması, iş arkadaşlarıyla herhangi bir ortamda ilgilenmiyor olması, aşırı derecede stresli gözükmesi, en ufak sorunlara sert tepki göstermesi gibi durumlar olarak tanımlayabiliriz.

Tükenmişlik durumu kadınlarda, çalıştıkları ortamlara artık uyum sağlayamaması ve bundan dolayı meydana gelen durumlara ters tepki vermesi durumudur. Kadınlar, uzun süreli çalışmalarında çalıştıkları ortamlarda elde ettikleri başarılara karşı, olumlu olarak tepki almaları o işte devamlı olarak çalışmasına sebep olan durumlardandır. Uzun süreli çalışan bayanlarda, tükenmişlik durumu söz konusu olabilmektedir. Bu durum karşısında, bireyin çalışma ortamından uzaklaşarak uzun bir müddet kendini toparlaması gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın