• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Cinsel birleşme sırasında bedende neler oluyor

Cinsel birleşme sırasında bedende neler oluyor

Erkek cinsel olarak uyarılınca penisi dikleşir. Penise kan akışı artarken ka­nın penisten çıkışı önlenir. Nedeniyle­sıyla, iki kavernöz cisimcikteki ve sungersi cisimcikteki sungersi doku­lar kanla dolar, gerginleşir ve sertle­şir. Sertleşmenin sürmesi için peni­sin tabanındaki minik kaslar da rit­mik bir biçimde kasılır.

Uyarma arttıkça cinsel heyecan artar ve erkek orgazmın yaklaştığını ayrım eder. Bundan Böyle bir-iki saniyede boşalmanın gerçekleşeceği, “boşalma­nın kaçınılmazlığı” evresine girilir. Testislerdeki ve sperma kanalındaki kaslar kasılarak meniyi üretradan dı­şarıya pompalamaya hazırlanmış konuma geçer. Üretradan idrar çıkışı durdu­rulur. Prostat bezinden ve seminal keseciklerden meydana çıkan istikrarsız sperme ka­rışarak meniyi oluşturur ve meni üretranın üstteki bölümünde toplanır. Orgazm geldiğinde kasların kasıl­masıyla meni üretradan itilerek pe­nisten dışarı fışkırır.

Orgazmdan sonradan, erkeğin cinsel uyarıya cevap vermediği bir aşama var­dır. Yanıtsızlık dönemi adı verilen ve süresi kişiden kişiye fazla öbür olabi­len bu dönem birkaç dakikayla bir­kaç saat arasında değişken. Penis sertliğini yitirir, karoser gevşer ve sık­lıkla enerjik bir uyuma ricası oluşur.

Kadında cinsel uyarılma klitorisin ve vulvanın şişmesine ve kayganlaşmasına yol açar. Bu yolla vajina ağzı penisin girişini kolaylaştırır ve kadı­nın alacağı hazzı artırır. Rahim de büyüyüp yükselerek rahim boynunu penisin yolundan uzaklaştırır. Vaji-nanın üstteki bölümü balonlaşır. Or­gazm sırasında vajina ve rahim kas­ları ritmik olarak kasılır. Bir Takım kadın­larda üretradan az miktarda, idrar ol­mayan bir sıvı da atılır. Bunun erke­ğin boşalmasının kadındaki eşdeğe­ri olduğu düşünülüyor. Kadınlarda mutlaka biryanıtsızlık dönemi olma­sı gerekmez ve bazı kadınlar birbiri ardına birkaç kere orgazm olabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın