• DOLAR
  5,3172
  % -0,31
 • EURO
  6,0958
  % -0,08
 • ALTIN
  209,3783
  % 0,25
 • BIST
  94.570,90
  % 1,02
Çocuklara Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilir

Çocuklara Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilir

Çocukların büyüme evrelerinde, öğrenmeleri gereken eğitimlerden biride tuvalet eğitimleridir. Kimi çocuklar anne ve babayı şaşırtacak kadar erken yaşta tuvaletlerini ve tuvalet isteklerini söylerler kimileri ise ileri ki yaşlarda bile bu durum için zorlanırlar.

Durum bu olsa da çocukların tuvalet eğitimleri 2 yaş ve sonrasında alması çocukların vücut sağlıkları yönünde önemlidir, vücutlarının kas yapılarının tuvalet eylemini gerçekleştirmeye yeterli olması gerekmektedir. Bununla beraber çocuklara tarif edilerek ve söylemekle bu alışkanlık kazandırılması hayli zor bir durumdur.
Çocuklara tuvaletlerini söyletme alışkanlığını kazandırmak için, onlara tuvalet lerini söyleyince hediyeler alınacağını his ettirirseniz çocuklar daha hevesli olurlar bu alışkanlık için , bazı durumlarda da sert tepki vermek de çocuklarda bu alışkanlık için önem taşıyabilir.

 

 

Önemli olan konulardan bir tanesi ise, çocuğunuz hangi oyuncağını daha çok seviyorsa o oyuncağa benzer yada o oyuncağın lazimliğini alarak da eğitim verilebilir. Yada tuvalete yapınca oyuncaklar alınacağına dair sözler verilerek bu alışkanlık sevdirilir, ama en önemlisi verdiğiniz her sözü tutmanız gerekiyor aksi taktirde çocuklar verginiz sözleri yerine getirmez iseniz tuvalet alışkanlığı sahibi oldularsa bile bırakma ihtimali yüksektir. Bundan dolayı tuvalet eğitimi esnasında elinizden gelen çabayı göstermeniz gerekiyor, verilen sozleri de yerine getirmeniz gerekmektedir.

Çocuklarınıza elinizden geldiğince erken yaşta tuvalet eğitimi vermeye başlayın, özellikle evin içerisinde çocuğunuzun ablası yada abisi var ise bu eğitim daha basit ve kolay olacaktır. Sonuçta çocuklar her şeye heves edecekler ve yapmak isteyeceklerdir. Bundan dolayı geciktirmeden eğitimi vermeniz daha sağlıklı olacaktır, ne kadar geç yaşta eğitimi verirseniz sizin içinde o çocuk için de daha zor olacaktır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın