• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Çocuklarda Bitlenme Durumunda Ne Yapılır

Çocuklarda Bitlenme Durumunda Ne Yapılır

ÇOCUKLARDA BİTLENME DURUMUNDA NE YAPILMALI?

Genellikle okul dönemlerinde görülür ve adeta bir salgın gibi bir anda bütün çocukların kâbusu haline gelir. Bundan kurtulmak için öncelikle bütün çocuklara aynı anda tedavisi uygulanmalıdır. Bu haftalığın tedavisi çeşitli kimyasal içerikli ilaçlarla haricen kullanılarak yapılmalıdır. Bitten arınmak ve kontrol etmek için çok sık dişli tarak ile saç taranmalıdır. Saçınızdaki yumurtalar kısa bir zaman sonra canlı hale gelebileceği için Tedavide her kural kesinlikle çok önemlidir.

Özellikle bit yumurtalarından kurtulmalıdır ki çoğalması önlenmiş olsun. Çocuğa ait olan yatak, yorgan, yastık, kıyafet vb tüm eşyalar yıkanmalı ve havalandırılmalıdır. Çünkü bir süre geçtikten sonra bit insan vücudu olmadan varlığını sürdüremez yani eşyalara geçtiyse ölür.

Basit bir kaç önlemle bitlenmeden kurtulabilir. Çoğunlukla tedavi başladıktan sonra bulaşma riski oldukça azalır. Bu yüzden çocuğunuz okuluna veya yuva ya geri dönebilir. Özellikle bitten kurtulsun diye kesinlikle çocuğunuzun saçlarını kesmeyin bu çok yanlıştır. Çünkü bundan kurtulmak için ille de kısa saça sahip olmak gerekli değildir doğru ilaç ve tedavilerle kısa zamanda kurtulmak mümkündür.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın