• DOLAR
  5,3172
  % -0,31
 • EURO
  6,0958
  % -0,08
 • ALTIN
  209,3783
  % 0,25
 • BIST
  94.570,90
  % 1,02
Çocuklarda Grip Aşısı

Çocuklarda Grip Aşısı

ÇOCUKLARDA GRİP AŞISI

Grip salgınları, Birkaç tropik ülke dışında en çok sonbahar ve kış ayları içerisinde görülmektedir. Özelliklede kronik hastalığı olan kişilerde, yaşlılarda ve çocuklarda daha fazla görülmektedir. Bütün dünya üzerinde her sene ortalama 3 milyon kadar kişinin ‘’ influenza ‘’ ile çok ağır hastalığa yakalandığını ve de 200.000 ila 400.000 kişinin yaşamını yitirdiği açıklanmıştır.

 

Eğer ki çocuklarda kronik bir rahatsızlık veya astım var ise grip hastalığına yakalanmamaları için gerekli tüm önlemleri almaları mutlaka zorunludur. Bu enfeksiyon hastalığı bulunmayan çocuklarda bile günlerce hatta haftalarca bile süre bilir bu yüzden çocuklar o zaman içerisinde okullarına gidememelerine sebep olabilir.

En çok görülen belirtileriyse yorgunluk, ateş, baş ağrısı, kas ağrısıdır. Grip mikropları her yıl farklılık gösterdiği için aşılarda değişebilir. Bu yüzden ben geçen yıl çocuğuma aşı yaptırdım tekrar yaptırmalı mıyım ya da aşı yaptırdım ama yine de hasta oldu aşı işe yaramadı mı diye sakın düşünmeyin. Çünkü çocuklar da çokça görülen grip benzeri olan üst solunum yolu enfeksiyonlarının büyük bölümü influenza değildir. Bunun dışında kalan diğer virüs ve bakterilerden oluşmaktadır. Sizlerde mutlaka çocuklarınıza grip aşısını yaptırmayı ihmal etmeyiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın