• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kalıcı Makyajın Avantajları Nelerdir

Kalıcı Makyajın Avantajları Nelerdir

Kalıcı makyajın avantajları; lokal anesteziyle de uygulanabilen ağrısız bir medikal uygulamadır. Kalıcı makyaj veya çekicilik uzmanlarının değimiyle mikro-pigment uygulamasını sizler için araştırdık.

Kalıcı makyaj ya da çekicilik uzmanlarının değimiyle mikro-pigment uygulaması, mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğneyle doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemencecik altına aşılanması olarak açıklanıyor. Anti alerjik boyalar özellikle yüz ve ceset kullanımı için planlanmış olup, katkı ve koku maddesi içermez.

Daha çok kozmetik-dövme sayılabilecek bu operasyon doğru kaş, göz çizgisi ya da dudaklarda doğal deri rengine uyumlu makyaj uygulanıyor. Bu sayede cilt deki bazı küçük kusurlar kapatılabiliyor veya anatomik bozukluklar giderilebiliyor. Böylece kadınlar daha bakımlı ve genç bir görünüm kazanılabilir.

Tarihçesi:

Uzakta Doğu’da başlı başına bir kültür olan bu metodun kökeni fazla uzun yıllara dayanmaktadır.  Geçmişi  500 yılı aşan bu yönteme Kaptan Cook, coğrafi keşiflerinde rastlamış ve 1774 yılında Avrupa’ya taşımıştır. O zamandan bugüne dek geniş kitleler kadar kabul görmüş, araştırılmış ve yeni yöntemler geliştirilerek zenginleştirilmiştir.

Hangi bölgelere uygulanır?

Majör dilekçe alanları, kaş, göz, dudaktır. Keza bazı hastalıklar sonucu kaş, kirpik ve saç kaybı oluşmuş kişilerde bu alanlar doğala benzeşen çizgilerle kalıcı olarak doldurulabilir. Meme ameliyatları sonucu göğüs ucu oluşturulmasında, derideki renk farklılıklarının giderilmesinde, bir takım lekelerin derinin bayağı rengine dönüştürülmesin de,  yapay ben ve sözde talepleri karşılamada rahatlıkla kullanılabilir.

Kaş uygulaması kimlere yapılır?

Kaşları aralıklı olanlar, hiç kaşı olmayanlar, kaşlarında bere ve ameliyat ardından boşluğu kalanlar, kaşının şeklini beğenmeyenler, kaşları ince ve asimetrik olan kişilerde uygulanır.

Göz uygulaması kimlere yapılır?

Gözlüksüz makyaj yapmakta zorlananlar, makyaj yaparken elleri titreyenler, göz çevresini belirginleştirmek isteyenler , yüzüne tarafından minik gözleri olanlara uygulanır. Ayrıca istenilen renkte çizgi çekilerek gözlere daha anlamlı bir açıklama de verilebilir.

Dudak uygulaması kimlere yapılır?

Dudak kenar çizgisinin kalıcı olarak çizilmesini ve belirginleşmesini isteyenlere, üstteki ya da daha aşağı dudaklarında bakışımsızlık bulunanlara, dudak çevresi belirsiz ve dudak renginin soluk olduğu kişilere ,dudakların albenili ve astarlı bir görünüme kavuşturulmasını talep edenlere uygulanır.

Kalıcı makyajın avantajları nelerdir?

Kalıcı makyaj yöntemiyle bayanların makyaj için harcadıkları süre kaybı iyice ortadan kalkmış olur. Sporcular, çalışan bayanlar, günün her saati makyajlı ve güzel gözükmek isteyenler ve makyaj yapmakla vakit kaybettiğini düşünen tüm kişiler için ideal bir yöntemdir.

Tatbik:

Uzmanlar 11 kaş şekli olduğunu söylüyor. Önce yüze şekline tarafından kaş çiziliyor. sonradan kirpik ekimi ve eye liner uygulaması yapılıyor. Böylece gözler kendinden sürmeli gibi görünüyor.
Kalıcı makyajın son adımında dudaklar var. Dudakların hem içi dolduruluyor hem de kontürleniyor. Renk olarak kırmızı ya da pembe gibi naturel renkler seçiliyor. boyalar, en ince ayrıntısına kadar bitki köklerinden oluşuyor. Ürünler hipo-allerjik.

Daimi makyajda 50’ye yakın renk bulunuyor. Kimyasal olmadığı için ortalama dört yıl kalıyor. Uygulama gerekirse iki seansta gerçekleşiyor. İkinci seans ilkinden 21 gün sonradan tekrarlanıyor. Egzersiz genellikle bir buçuk saat sürüyor. Renk ve şekil belirlenip sabitleniyor. Keza kişiye alerjik testler yapılıyor. Dilekçe sonrası daimi makyaj 3-5 sene dayanıyor.

Saçlar dolgunlaştırılıyor

Saç diplerine yapılan kalıcı makyaj metodu ise saçında seyreklik olanlara o bölgelerde renk koyulaşma şeklinde uygulanıyor. Kullanım bir buçuk saat sürüyor ve 20-25 gün daha sonra rötuş yapılıyor. Kalıcı makyajın kalıcılığı uygulanan bölgeye ve renge göre değişiyor koyu renkler daha uzun süre kalabiliyor. Ortalama iki-üç yıl kalıyor. Işlem esnasında su bazlı boyalar kullanılıyor. kişiye özel iğne uçları kullanılıyor. Saçların fiyatı ihtiyaca kadar değişiyor.

Daimi makyaj büyük kolaylık sağlıyor!

Daimi makyaj parlak ve üstünkörü görünen adi makyaja oranla daha doğal görünüyor. Bunun yanı sıra makyajı tazeleme, onarım, ekleme gibi dertler ortadan kalktığı için, kişi hem zamandan hem de bütçeden tasarruf sağlıyor. Daimi herkese uygulanabiliyor. Uzmanlar ise kalıcı makyaj yaptıran müşteri grubuna çalışan kadınların hakim olduğunu söylüyor. Seyrek, fazla açık renk veya yarım kaşları olanlar, alıngan gözleri yüzünden rimel kullanamayanlar, aralıklı kirpikleri davacı olanlar, lens kullananlar, kozmetik ürünlerine alerjisi olan kadınlar, artrit hastaları, stresli ya da ağır işlerde çalışanlar, atletler, sporcular, profesyonel hayatta kesintisiz iyi görünmek zorunda olanlar kalıcı makyaja en fazla istek edenler arasında bulunuyor. Yöntem, yüzde estetik açıdan simetri yaratmak isteyenler ve dağılmayan makyajın avantajını kullanmayı amaçlayan kadınlar için de ideal.

Etiket Makyaj makyaj teknikleri kalıcı makyaj Daimi Makyajın Avantajları Kalıcı Makyaj Hangi Bölgelere Uygulanır Mikro Pigment Mikro Pigment Uygulaması

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın