• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Diş İltihabına Doğal Çözüm Geliyor

Diş İltihabına Doğal Çözüm Geliyor

Diş İltihabına Doğal Çözüm Geliyor

Diş iltihabı diş kökünü ve diş çevresindeki dokuları etkileyen bir iltihap türüdür. Diş iltihabı kendini ağn ve ateşle birlikte gösterir. Genel Olarak diş çürükleri nedeniyle meydana kazanç. Diş itihabı kronik ülkü gelirse , kist haline gelir ve ağız mukozası ya da yüz çevresini delip dış çevrelere nüfuz eder. Diş çürüklerini umursamak gerekir.

Çünkü zamanında ve dürüst şekilde tedavi edilmez ise bu şart problemli bir rahatsızlığa sebep olabilir. Çürüğün olduğu yerdeki bakteriler, enfeksiyon biçiminde çevre kemiğe ve köke yayılır. Enfeksiyon diş köküne yayıldığı süre şişkinlik ve ağrıya sebep olabilir. Eğer enfeksiyon kemiğe yayılır ise diş kaybedilebilir.

Peki diş iltihabına ne iyi gelir? Aşağıdaki doğal yöntemler ile diş iltihabına çözüm bulabilirsiniz.

 Hatmi kökü, çiçeği ve yaprağı kaynatılıp, suyu ile ağızda gargara yapılır.

– Meyan kökü: Gün içerisinde 2 ila 3 kez bir fincan bardağı su ile kaynatılıp içilir ise diş iltihabı ve plakların oluşumuna mani olur.

– Beygir kuyruğu otu: 10 dk suda kaynatıldıktan daha sonra suyu ile gargara yapılır.

– Papatya çayı: 250 miligram sıcak su içerisine 2 ila 3 dere kaşığı papatya eklenir. Yemeklerden sonradan suyu ile ağızda gargara yapılır.- Su teresi diş iltihabına iyi gelir.

– Ahududu çiçeğini kaynatın ve suyu ile gargara yapın.

– Frenk üzümü kaynatın ve suyu ile ağzınıza gargara yapın. – Bal, sirke ve adaçaymı kanştırıp kaynatın. Meydana Çıkan suyla gargara yapın.

– Adaçayını kaynatın ve suyu ile gargara yapın- Kan otunu kaynatın ve suyu ile gargara yapın.

– Ekinezyayı ağız gargaranıza ekleyin. Bu karışımla ağzınızı çalkalayın.

– Karahindiba, ısırgan otu yapraklan, semizotu ve ıspanakları hep birlikte kaynatın. Arkasında sulan ile gargara yapın.- Nehir demleyerek ağzınızda gargara yapın.

– Bir dere kaşığı ratanyayı 250 miligram kaynar su içerisine ekleyin ve demleyin. Demlemeniz ardından içebilir yada ağzınızda gargara yapabilirsiniz.

– Isırgan otunu kaynatın ve ağızda çalkalayın. Ardıç ile karıştırıldığında daha etkili netice veriyor.

– Nar suyu da diş iltihaplarına iyi gelir.

– 2 dere kaşığı kuru naneyi 250 miligram kaynar suya ekleyin. Demlemenizin ardından içebilir veya da ağzınızda gargara yapabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın