• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Duruş Bozukluğu Fıtığa Yol Açıyor

Duruş Bozukluğu Fıtığa Yol Açıyor

Duruş Bozukluğu Fıtığa Yol Açıyor

İnsanın ruhsal ve maddesel durumu, duruş şeklini etkiliyor. Uzmanlar jurnal hayatta olan duruş bozukluklarının belirli yaşlardan daha sonra kolay basit düzeltilemeyen sorunlara yol açabildiğini söyledi.

Hareketsizlik, iş hayatında zorunlu olarak belirli bir duruş biçiminde alıştırma, yanlış pozisyonda oturma ve yatma alışkanlığı manâlı duruş bozukluklarına sebep olduğunun altını çizen uzmanlar, en çok şikayet edilen konuların başında ise kronik boyun, omuz, sırt ve bel ağrıları geldiğini söyledi.

Tedbir alınmayan duruş bozukluğu, tedbir alınmadığı takdirde ilerleyen yıllarda boyun-sırt bölgesinde kireçlenmeye sebep olabileceğine uyarı çeken uzmanlar, kasların zamanla gerilerek ve zayıflayarak bel ve boyun fıtığı oluşumuna zemin hazırladığı konusunda vatandaşları uyardı.

Uzun zaman masa başında çalışanlar, bilgisayar kullananlar, borsa çalışanları gibi aralıksız bir ekran izlemek zorunda kalanlar, çok fazla miktarda el yapımı yapanlarda sırtta kamburluk, omuzlarda çöküntü ve yuvarlaklaşma ve boynun öne doğru eğim yapması şeklindeki duruş bozuklukları ile fazla sık karşılaşıldığını ifade eden Uzm. Dr. Ali Şahabettinoğlu, uzun süre masa başında çalışanların, sırtta kamburluk, omuzlarda bunalım ve yuvarlaklaşma ve boynun öne dürüst eğim yapması şeklindeki duruş bozukluklarına maruz kalabileceğini açıklama etti.

Şahabettinoğlu, “Boyundan kola vuran sancı ya da uyuşmaların olması boyun fıtığı, belden bacağa yayılan ağrılar ya da uyuşmalar ise bel fıtığı olabilme riskinin yüksek olduğunu ortaya çıkarır. Böyle bir durumda vakit kaybetmeden başta bir fizik çare uzman doktoruna muayene elde etmek gerekir. Çünkü bel ve boyun fıtıklarında erken teşhis ve çare fazla önemlidir” diye konuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın