• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Erkek Çocuğu Kaç Yaşında Sünnet Edilmeli? Öneriler

Erkek Çocuğu Kaç Yaşında Sünnet Edilmeli? Öneriler

Erkek çocuklarının ayrıca psikolojik açıdan etkilenmemeleri keza de herhangi bir komplikasyonla karşılaşmamaları için, bilirkişi doktorların sünnet için ideal yaşı kaç biliyor musunuz? İşte erkek çocukları kaç yaşında sünnet olmalı sorusunun yanıtı.

Yetkili kişiler tarafından uygun ortamın sağlanmasının ardından erkek çocuklarının sünnet edilmesi, mütenevvi komplikasyonların da önlenmesini sağlar. Erkek çocuklarının sünnet edilmesi sırasında yerinde koşulların sağlanmaması çok önemli sorunların gelişimine neden olabilir. Ayrıca erkek çocuklarını sünnet ettirme yaşı, çocuğun psikolojisi açısından kayda değer ve kesinlikle göz ardı edilmemesi gereken bir husustur.

Sünnetin Faydaları

Dini ve kültürel inançlarımız doğrultusunda erkek çocuklarını sünnet ettiren bir toplumuz. Uzmanlar, sünnetin erkek sağlığı açısından da koskocoman önemi olduğunu vurgulamaktalar. İşte Çocuk Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Osman Gereklioğlu’nun sünnetin yararları konusunda ancak açıklaması:
“Sünnet, penis kanseri gelişme riskini azalttığı gibi AIDS türü cinsel yolla da bulaşan hastalıkların geçişini önler. Sünnetli kişilerin eşlerinde rahim ağzı kanseri riskinin de azaldığı gözlemlenmiştir. Sünnet idrar yollarında enfeksiyon gelişme ihtimalini 10 kata dek azaltır” diye konuştu. Gereklioğlu, “Kanama bozukluğu olan çocuklarla, işeme deliğinin aşağı olması, mikropenis gibi anomalilerde ise sünnet derisi ayarlama ameliyatlarında kullanılacağı için yapılmamalıdır”

Toplu Sünnetten Kaçının!

Sünnet tam teşekküllü bir hastanede, ameliyat koşullarında yapılmalıdır. Lokal ya da genel anestezi aşağıda, hastane ortamında ameliyathane koşullarında yapılan sünnet sağlıklıdır. Kargaşanın içinde erkek çocuklarını sünnet ettirmek, çocukların fazla korkmasına ve psikolojilerinin fena etkilenmesine niçin olur.

Sünnet İçin İdeal Yaş

Çocuk cerrahları erkek çocuklarının minimum 2 yaşına dek sünnet edilmesinden yanlamasına. İdeal sünnet yaşı ilk 2 yıl içinde olandır. Çocuk cerrahları veya çocuk ürologları kadar çocuk 2 yaşına girmeden evvel sünnet ettirilmelidir. Eğer 2 yaşına değin çocuk halen sünnet ettirilmemiş ise, 6 yaşına değin beklenilmesi tavsiye ediliyor. Bu Nedenle erkek çocuklarında kastrasyon fobisinin yaratacağı olumsuzluklar önlenmiş olabilir.

Erkek Çocuğu Kaç Yaşında Sünnet Edilmeli?

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın