• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Erkeklerde Gece Akıntısı Nedenleri Nedir

Erkeklerde Gece Akıntısı Nedenleri Nedir

Ergenlik yaşını geçmiş tüm erkeklerin karşılaştığı bir durumdur, gece akıntılarıdır. Birçoğu gece akıntısı ile de uyanabilir. Peki erkeklerde gece akıntısı neden olur, sebepleri nelerdir?

Uykuda iken erkeklerde görülen gece akıntısına, gece boşalması da deniliyor. Uykuda olan birey kendiliğinden orgazm olabiliyor ve meni kaybı ortaya çıkıyor. Tıp literatüründe nokturnal emisyon biçiminde isimlendirilen erkeklerde gece akıntısı nedenleri ise epeyce çeşitlidir. Erkeklerde gece görülen akıntıların sebepleri bakın neler olabiliyor.

Boşalma başlarında birçok kimse derhal uyanır. Lakin ağır ağır şekilde büyüyen uykuda meydana gelen gece boşalmaları sonucu, birey, hastalığa yakalanır ve ayrım edemeyecek duruma gelebilir.

Gece akıntıları genelde geceleri ortaya çıkar ama çoğu süre da gün içinde meydana gelmeye başar. Arada Bir görülen boşalmalar zararsızdır fakat sıklıkla meydana gelenler hiç hiç kuşkusuz kişinin sağlığını etkiler. Bu durum vücutta diğer düzensizliklere yol açabilir ve bu nedenle alanında uzman bir doktora görünüp hastalığı önlemek için gerekli ilaçlar kullanılmalıdır. Doktorunuz size pornoğrafik yayınları okumamanızı, müstehcen söylev ve görsellerden uzakta durmanızı gibi farklı alanlara yönlendirilmiş şeyler isteyebilir.

NEDENLERİ NELERDİR?

Ergenliğin ilk dönemlerinde çok yaygın olarak görülen bu durum, fazla sıklaşana değin problematik bir şart teşkil etmez. Fazla sıklık, fazla derecede seminal akışkan kaybına niçin olarak fazla sayıda afiyet sorununa yol açabilir. Uzmanlar sık olmayan boşalmaların dinç bir üreme siteminin sürdürülmesi için vücudun göstermiş olduğu dinç bir süreç olduğunu belirtiyor. İlaveten, gece boşalmalarının haftada iki kereden pozitif meydana gelmemesini gerektiğini ifade ediyorlar.
Sık meydana gelen nokturnal emisyon, sperm sayısı düşüklüğü gibi farklı alanlara yönlendirilmiş cinsel fonksiyon kayıplarına niçin olabilmektedir. Fazla miktarda seminal akıcı kaybının ise vücutta yorgunluk, saç kaybı ve sırt sivilceleri gibi diğer etkileri de ortaya çıkabilir.

Herhangi bir kişide artı rüyalanma laf konusu olduğunda uygun çare çağırmak ve olmak önemlidir. Muhtemelen, birçok yetişkin erkek eksik yapılan cinsel aktivite sonrası ıslak rüya deneyimi yaşar. Lakin ergenlerde (13-19 yaş aralarında) yaşananlar değin erkekler aralarında yaygın değildir.

Mahrem aktiviteleri daha pozitif düşünen erkeklerde, rüyada bu tür görüntüler görmeleri muhtemel olmakta ve gece boşalmalarına meyilli olmaktadırlar. Böyle tür rüyalar nokturnal emisyonun nedenlerinden bir tanesidir.

Erotik nesil rüyalar, beyini aşırı aktif ayla getirir ve erkeklerin ejakülasyon (boşalma) sistemini uyarır ve bu da nemli gece akıntıları olmasına yol açar.

İlaveten, gece boşalmalarının diğer önemli bir nedeninin ise hormonsal dengesizlikler olduğu düşünülmektedir. Bilhassa de bozulan testosteron hormonunun seviyesi olasılıkla erkeklerde bu durumun bir nedenidir.

Ayrıca, spermlerin anormal üretimi ve fonksiyonu da nokturnal emisyonun nedenleri arasındadır. uygunsuz sperm morfolojisi ve hareketliliği de gece boşalmalarının sorumlusu olabilmektedir. Sağlıksız ve iyi çalışmayan üreme sistemi, erkeğin boşalma sistemini teftiş etmede yetkisiz kalıyor olabilir. Bu da ilk elden sık boşalmalara yol açabilir.

Diğer yaygın kuram ise bilimsel olarak ispat edilmese de cisim yoluyla pozitif meninin vücuttan uzaklaştırılmasıdır. Gece akıntıları yada boşalmalar kişiye cinsel gerilim için bir cins fizyolojik emniyet vanası sağlamaktadır.

Erkeklerde Gece Akıntısı Nedenleri

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın