• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Erkeklerde obezite sınırı kaç Yaştır

Erkeklerde obezite sınırı kaç Yaştır

Erkeklerde obezite sınırı erkeklerde obezite oranı erkeklerde bel çevresi kaç cm olmalı obezite erkek sınırı erkeklerde obezite nasıl hesaplanır erkeklerde obezite oranı kaç olmalı sagliksiteniz.com’da tüm bu sorulara sizler için…

Erkeklerde obezite sınırı erkeklerde obezite oranı erkeklerde bel çevresi kaç cm olmalı obezite erkek sınırı erkeklerde obezite nasıl hesaplanır erkeklerde obezite oranı kaç olmalı sagliksiteniz.com’da bütün bu sorulara sizler için uzmanlarımız yanıt verdi.

Erkeklerde obezite sınırı

Erkeklerde obezite sınırı

Aşırı kilolu, kilolu olma hastalığı olarak tanımlanan obezite, gün geçtikçe o kadar çok insanın sorunları aralarında yer almaya başlıyor ve birçok birey obezite sınırının üstüne çıkıp keza bu hastalıkla ayrıca de obezitenin yol açtığı hastalıklarla baş etmeye çalışıyor. Obezite hastalığı erkeklere nazaran kadınlarda daha fazla görülmektedir, ancak yine de bu hastalıkla boğuşan erkeklerin sayısı da eksik değildir.

Vücut kitle indeksi (VKİ) adi değerlerin üzerine çıktığı zaman, kişinin obeziteye yatkınlığı artıyor. Erkeklerde obezite sınırı tıpkı kadınlarda olduğu gibi 30’un üzeridir. VKİ’si 30’un üzerinde çıkanlar obezite olmaya yatkın bir durumun içindedir demektir. VKİ 40’ın üstünde çıktığı zaman kesin olarak birey obezite hastası sayılır. Ağırlığın metre cinsinden boyun karesine oranı biçiminde hesaplanan VKİ’ye misal bir hesaplama aşağıda gösterilmiştir. Sizlerde VKİ hesabını aşağıdaki gibi yapabilirsiniz.

Doruk x Doruk = Boyun karesi
Kilo : Boyun karesi = VKİ

1.70 x 1.70 = 2.89
70 : 2.89: 24,2 (Olağan)

VKİ hesabında sonuç 30-40 aralarında çıkarsa obezite olmaya yatkınlık; 40’ın üstünde çıkarsa obezite hastalığı var demektir. Erkeklerde obezite oranı hesabında bel çevresi de çok önemlidir. Bir erkeğin bel çevresi 102 cm’i geçmemelidir. bununla beraber bel çevresinin kalça çevresine oranı erkekte 0.9’u geçmemelidir. bu değerlerin üstünde olan erkekler obezite sayılır.

Erkeklerde obezite sınırı kaçtır?

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın