• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Evde Ateş Nasıl Düşürülür? Püf Noktaları

Evde Ateş Nasıl Düşürülür? Püf Noktaları

Parasetamol veya ibuprofen verilebilir. Ateşi yüksek olan çocuğunuza şüphesiz aspirin vermeyin. Çocuklarda viral hastalıklarda aspirin verilmesinin reye sendromu adında tehlikeli bir komplikasyona yol açabileceğini unutmamalısınız.

Yüksek ateş nasıl düşürülür, evde ateşi çökertmek için ne yapmalı, yüksek alev evde nasıl düşürülür değişik nedenlerden nedeniyle çocukların ya da yetişkinlerin yüksek ateşe maruz kalması hemen uygulamaları uzmanlarca nasihat edilen yöntemleri sizlerle paylaştık. Genelde kış ayları geldiği süre üşütme kaynaklı olarak çocuklar yüksek alev ile karşılaşmaktadır; ama ciddi bir takım hastalıklar nedeniyle de yüksek ateş meydana gelebiliyor.

Evde ateşi devirmek için ne yapmalı?

Evde ateşi düşürmek için gerçekten yapacaklarınız çok zor şeyler değildir. Uzmanların tavsiye ettiği evde ateş düşürme yöntemlerini doğru bir şekilde uyguladığınız süre kısa sürede ateşin düştüğünü, vücudun alışılagelmiş ısısına döndüğünü göreceksiniz.

Yüksek alev çağırmak cisim ısısının normalin üzerinde olması durumudur.Çocuğunuzun olağan ceset ısısını, yaş, genel sıhhat, aktiviteleri, gün içindeki zaman ve giysileri etkilemektedir. Cisim ısısı sabahtan erken saatlerde daha düşük akşam üzeri ve akşam daha yüksek olup egzersiz sonrası da hafif artma göstermekte olduğunu unutmamak gerekir. Beden ısısı genellikle, 38 derece üzerindeyse alev olarak kabul edilmektedir.Yüksek alev alev ölçümünde kullanılan yönteme kadar de değişim göstermektedir. Doktorunuza ateşi nereden ölçtüğünüzü mutlaka söylemelisiniz.

Evde çocuğunuzun ateşini devirmek için yapmanız gereken şeyler şu şekilde sıralanabilir. Çocuğunuzun hafif giysiler giymiş olmasına uyarı etmelisiniz.Ayrıca su, sulandırılmış meyve suları gibi sıvılar içmesi için özendirme etmelisiniz.Çocuğunuzun çok hareket edip yorulmamasını sağlayın

Ayrıca yüksek ateş durumunda alev düşürücü verebilirsiniz; Parasetamol veya ibuprofen verilebilir. Ateşi yüksek olan çocuğunuza kesinlikle aspirin vermeyin. Çocuklarda viral hastalıklarda aspirin verilmesinin reye sendromu adında güvenli olmayan bir komplikasyona yol açabileceğini unutmamalısınız. Alev yükselmeye devam ediyorsa vücudunu ılık su ile ıslatılmış bir sünger ya da el bezi ile silin. Su ciltten buharlaştıkça ateşin düşmesine destek edecektir.Bu işlem için şüphesiz soğuk su kullanmayın ya da soğuk duş yaptırmayın.bu çocukta üşüme ve titremeye yol açarak ateşin daha da yükselmesine neden olur.

Evde Alev Nasıl Düşürülür?

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın