• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Evde Gebelik Testi Nasıl Yapılır? Yöntemleri

Evde Gebelik Testi Nasıl Yapılır? Yöntemleri

Evde gebelik testi gerçekleştirmek sahiden epeyce kolaydır. Evde gebelik testi kitleri ile gebelik durumunuzun artı ya da olumsuz olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz.

Adet kanamanız geciktiyse ve gebe olduğunuzdan şüpheleniyorsanız doktora gidene değin içinizi kemiren kuşkudan kurtulmanın en iyi yolu evde yapacağınız kolay bir gebelik testidir. Değişik firmaların hazırlamış olduğu hamilelik testleri, evde tek başına kolaylıkla yapabileceğiniz türdendir. 1 damla idrarla çalışan bu testler, birkaç dakika içerisinde gebe olup olmadığınızı size söyleyecektir.

 

Evde hamilelik testi gerçekleştirmek

 

Evde gebelik testi kitleri, fazla kolay bir mantıkla çalışır. Evde kullanmak üzere satın aldığınız kiti açıp üstüne birkaç damla idrarınızdan koyup kitin ihtiyacı olan süre dek beklersiniz. Beliren çizgilere tarafından sonuçlar + veya – olarak değerlendirilir. Siz de şüphelerinizde haklı mısınız yoksa gereksizce mı telaşlanmışsınız yalnızca birkaç dakika içerisinde öğrenmiş olursunuz.

 

Evde Hamilelik Testi

 

Evde gebelik testi zararlı mıdır?

Evde gebelik testi zararlı değildir. Fakat hamilelik testini söylendiği şekilde yaparsanız hiçbir problem yaşamazsınız. Testin sonucu olumsuz çıktığı halde eğer sonuçtan mutlu olmadıysanız veya gebelik şüpheniz devam ediyorsa emin edinmek için testi tekrarlayabilir veya derhal bir jinekoloğa gidebilirsiniz.

 

Hamilelik Testi Sonucu

Gebelik testini göstermek

 

Hamilelik testini  uygulamak için adet gününüzün üzerinden minimum 4 – 5 gün geçmiş olması lazımdır. Daha önce deneme yapmanın bir yararı yoktur. Çünkü sonuç artı olsa bile testte görünmeme ihtimali yüksektir.  Deneme içinden meydana çıkan yararlanma kılavuzunu itinalı bir şekilde okuduktan sonra pak bir bardağa idrar yapmalısınız. Düz bir zemine koyduğunuz testin orta kısmına 2 damla idrar damlatmalısınız. İdrarı diğer herhangi bir yere damlatmamaya itina göstermelisiniz. Ve arkasından birkaç dakika beklemelisiniz. Birkaç dakika sonra baktığınıda eğer tek çizgi varsa hamile değilsiniz demektir. Lakin çift çizgi varsa netice artı, hamilesiniz demektir. Eğer hiç çizgi çıkmazsa deneme yanlış olabilir. Testi tekrarlamanız gereklidir.

 

Evde Hamilelik Testi

Eğer hamileyseniz…

 

Test sonucu pozitif çıktıysa mutlaka bir jinekoloğa gitmeli, enine boyuna hamilelik bilgilerinize ulaşmalısınız. Jinekoloğa gittiğinizde olasılıkla sizden kan testi isteyecektir. Dilerseniz dosdoğru ultrasona girebilir, hamilelik durumunuzu öğrenebilirsiniz. Ultrasona girebilmeniz için bebeğin minimum bir, birbuçuk aylık olması gerekir. Yahut hamile olsanız bile ultrasonda görünmez.

 

Evde gebelik deneme kitine alternatif olarak doğal yöntemlerden biri de Limon ile hamilelik testidir. Limon ile gebelik testi konumuzu okuyarak, doğal yöntemlerle hamileliğinizi yoklama edebilirsiniz.

Evde Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın