• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır? Doğru Yöntemler

Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır? Doğru Yöntemler

Evde gebelik testi yapma, eczaneden alınabilecek gebelik test kiti ile mümkün olabilmektedir. Peki Evde Gebelik Testi Ne Zaman yapılır işte bütün teferruat afiyet sitesinde.

Evde Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Pek fazla bayan evlenip bir çocuk sahibi olmanın hayaliyle yaşamaktadır. Ama gebe kalıp kalamama konusunda fazla tedirgindirler. Özellikle daha önce bu konuda herhangi bir bezginlik yaşamış kadınlar genelde daima bir korku içerisindedir. Hamilelik belirtilerinden birini yaşadığı lahza da ‘ Acaba hamile miyim? ‘ sorusuyla dolanmaktadırlar. Ancak bunu anlamanın çok kolay yolları mevcuttur. Başta gebelik belirtileri neler olabilir bu konuya değinelim.

Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır

Hamilelik Belirtileri Nelerdir?

Ne nesil belirtiler yaşanırsa hamilelik başlamış olur sorusuna verilen böylece fazla yanıt vardır. başlangıçta her sağlıklı kadının ayda bir defa yaşadığı regl dönemi yani adet kanamasında gecikmeler başlar. Doğal olarak geciken regli anında akıllara hamileliği getirir. Oysa burada manâlı bir nokta vardır ve genelde kadınlar tarafından karıştırılmaktadır. Her kadında gebelik belirtileri benzer şekilde ve derece de olmayabilir. Bu durum bir sorun olduğunu bildiren bir durum değildir.

Hamileliğin belirtilerinden ilki 1 veya 2 gün süren bir kanamadır ama alışılagelmiş regli gibi olmayan açık renkli bir sıvıdır ve bu akıcı embriyonun yumurtalığa yerleştiğini gösterir. Birincil haftalarda, gebeliğin artması ile baş dönmesi yaşayan anne adayı, ilerleyen haftalarda mide bulantısı, kokuya aleyhinde aşırı hassasiyet bakış, karın bölgesinde şişlik ve iştah konusunda sıkıntılar çekmeye başlar.

Bazı kadınlarda mide bulantısı şiddetini artırarak kusmalara değin ulaşır. Yorgunluğun aralıksız arttığı bu dönemde anne adayı kendini hep uyuklarken bulabilir. Cinsel gönülsüzlük yaşadığını da eklemeden geçmeyelim.

İlerleyen dönemlerde bazı kadınlarda mide bulantısı artarken bir takım kadınlarda bu şart hiç gözlenmez. Aş erme denilen olay da bazı kadınlarda çok artı hissedilir iken, bazı kadınlarda bu durumda gözlenmez.

Evde Gebelik Testi Yapma

Evde Hamilelik Testi Ne Vakit Yapılır?

Konunun başında saydığımız belirtiler gözlendiğinde kadınların anında bir hamilelik testi yaptırması gerekmektedir. Gebelik testi evde yapılabileceği gibi herhangi bir hastaneden de yaptırılabilir. Eğer birincil testi evde yapıp, eşinize sürpriz düzenlemek istiyorsanız ancak en doğal hakkınız, çok kolay bir yöntemi var. Derhal eczaneden bir tane hamilelik testi alıp uyguluyorsunuz ve sonuca bakıyorsunuz. Ancak bir doktora başvurmak da daima fayda vardır.

Eczaneden aldığım gebelik testini nasıl uygulayacağım?’ sorusunun cevabı ise epeyce basittir. Hemen özet olarak size özetleyelim. Aldığınız deneme içinden meydana çıkan göstergeli çubuğa talimatlara uyarak idrarınızı yapınız. Bu işlemi yapmadan önce aldığınız testin talimatlarını mutlaka okuyunuz.

İdrarınızı teste bıraktıktan daha sonra talimatlara uyarak bahsedilen süre dek bekleyiniz ve bu vesileyle gösterge penceresi üste gelecek şekilde olmalıdır. Zaman dolup ekranda bir şey çıkmazsa testi tekrarlayınız. Fakat tek çizgi olursa netice negatiftir yani gebe değilsinizdir, bütün tersi olursa yani iki çizgi çıkarsa tebrik ederim hamile olabilirsiniz. Bu testten sonra mutlaka doktorunuza gidip bir deneme daha yaptırarak hamileliğinizi doğrulatmakta fayda vardır.

Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın