• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Evde Hamilelik Testi Yapma Yöntemleri Nelerdir

Evde Hamilelik Testi Yapma Yöntemleri Nelerdir

Evde Gebelik Testi Adet kanamanız geciktiyse ve gebe olduğunuzdan şüpheleniyorsanız doktora gidene kadar içinizi kemiren kuşkudan kurtulmanın en iyi yolu evde yapacağınız kolay bir hamilelik testidir. Öbür firmaların hazırlamış olduğu…

Evde Gebelik Testi

Adet kanamanız geciktiyse ve gebe olduğunuzdan şüpheleniyorsanız doktora gidene değin içinizi kemiren kuşkudan kurtulmanın en iyi yolu evde yapacağınız basit bir hamilelik testidir. Değişik firmaların hazırlamış olduğu gebelik testleri, evde kimsesiz kolaylıkla yapabileceğiniz türdendir. 1 damla idrarla çalışan bu testler, birkaç dakika içersinde hamile olup olmadığınızı size söyleyecektir.

Evde hamilelik testi yapmak

Pratik hamilelik testi kitleri, çok kolay bir mantıkla çalışır. Evde kullanmak üzere satın aldığınız kiti açıp üzerine birkaç damla idrarınızdan koyup kitin ihtiyacı olan süre kadar beklersiniz. Beliren çizgilere göre sonuçlar + ya da olarak değerlendirilir. Siz de şüphelerinizde haklı mısınız yahut boşuna mı telaşlanmışsınız sadece birkaç dakika içerisinde öğrenmiş olursunuz.

Evde hamilelik testi zararlı mıdır?

Evde hamilelik testi zararlı değildir. Ama gebelik testini söylendiği şekilde yaparsanız hiçbir problem yaşamazsınız. Testin sonucu olumsuz çıktığı halde eğer sonuçtan mutlu olmadıysanız ya da gebelik şüpheniz devam ediyorsa muhakkak edinmek için testi tekrarlayabilir veya hemen bir jinekoloğa gidebilirsiniz.

Hamilelik testini uygulamak

Hamilelik testini göstermek için adet gününüzün üzerinden en düşük 4 – 5 gün geçmiş olması lazımdır. Daha önce test yapmanın bir yararı yoktur. Çünkü sonuç pozitif olsa bile testte görünmeme ihtimali yüksektir.  Test içinden çıkan yararlanma kılavuzunu tedbirli bir şekilde okuduktan sonradan pak bir bardağa idrar yapmalısınız. Düz bir zemine koyduğunuz testin orta kısmına 2 damla idrar damlatmalısınız. İdrarı diğer herhangi bir yere damlatmamaya özen göstermelisiniz. Ve arkasında birkaç dakika beklemelisiniz. Birkaç dakika daha sonra baktığınıda eğer tek çizgi varsa gebe değilsiniz demektir. Fakat çift çizgi varsa netice pozitif, hamilesiniz demektir. Eğer hiç çizgi çıkmazsa test hatalı olabilir. Testi tekrarlamanız gereklidir.

Gebe miyim?…

Test sonucu fazla çıktıysa mutlaka bir jinekoloğa gitmeli, uzun uzadıya gebelik bilgilerinize ulaşmalısınız. Jinekoloğa gittiğinizde olasılıkla sizden kan testi isteyecektir. Dilerseniz doğruca ultrasona girebilir, hamilelik durumunuzu öğrenebilirsiniz. Ultrasona girebilmeniz için bebeğin asgari bir, bir buçuk aylık olması gerekir. Yahut hamile olsanız bile ultrasonda görünmez.

Evde Hamilelik Testi Yapma Yöntemleri

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın