• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Fazla yavaş büyüyen bir menopoz çeşidi

Fazla yavaş büyüyen bir menopoz çeşidi

Menopoz regllerin son bulduğu dönemdir. Bu büyük bir hor­monsal bozukluğu beraberinde etirir. neticede organizma değişir, sonradan progesteron ve östrojen üretimi durur. Bu iki hormon sadece regllerde etkili değildir. Deri, kemik, beyin kalp: tüm organlar bu iki hormon kadar etkilenir. Bu ne­denle menopoz “üreme zincirini” durdurur bu hormonların yokluğu çeşitli sarsıntıları beraberinde getirir.

Sık rastlanılanlar aralarında:
* Aşırı hararet
* Bitkinlik, sinir bozuklukları
* Libido düşüklüğü
* Vajinal kuruluk, üriner sızıntı sayılabilir.

Ve Okinavva’da
Menopoz, birkaç bozukluğa ve küçük rahatsızlıklara neden olur, fakat onlar hiçbir zaman ilaç kullanmamışlardır. Okina­vva’da oturan kadınlar, hiçbir hormon tedavisi görmeden tartış­maların ışığında yıllarca kendi tıbbi ilaçlarıyla yaşadılar. Onlar ne hastalandılar (Okinavva’nın ultra çağdaş bir şekilde kendile­rini koruduklarını söyleyebiliriz) ne de buna gereklilik duydular. Okinavva’lı kadınlar menopozu bir rahatsızlık olarak düşünmezler, diğerleri gibi onu da yaşamın bir parçası olarak görürler ve ya­şamlarının geri kalanını mükemmel bir sağlıkla ve güçle sürdürmeyi kendilerine hedef edinirler.

Gerçekten, östrojen ve ya da progesteron (hormonsal tatmin edici­lik tedavisinin başlıcalarıdır) taşıyan ilaçlara başvurmaktansa onların bu hormonları beslenmelerinden karşılamaları daha iyi­dir, bu onların ömrünü uzatır. Bilhassa bir fitoöstro-jen kaynağı olan soya, yani kısacası, bu sebzelerle birlikte me­nopozun sebep olduğu semptomların etkileri hafifletilebilir bu­nunla birlikte iyice iskelet güçlenir, kalp ve beyin korunur ve kanserin etkilerinden kaçınılır. Bu bir gizem veya saklanan bir sır değildir: Bu, dikkatli ve ahenkli bir sağlık bilgisine sahip bir mantıklı tutarlılıktır.

Menopoza yan bulgu ağırlaştırıcılar
* Uygunsuz bir gıda
* Sigara tiryakiliği
* Sedantarite

Menopozu kolaylaştıran veriler
%100 Okinavva beslenmesi! Soya, su yosunu, iyi yağlar, flovoinidler. Tüm bunlar menopozu yavaşlatan bir etkiye sa­hiptirler.

Dans etmek, bahçe işleri gerçekleştirmek, yürümek ve dövüş sporlarıya ilgilenmek (= somut faaliyet)
Detaylı bilgi: Hormon tedavisi izleseniz de izlemeseniz de seçimleriniz ne olursa olsun iyi bir hayati afiyet bilgisi ile ya­rarlı bir biçimde iyi bir sağlığa ve uzun bir yaşama kavuşabilir­siniz. Birine veya diğerine karşı olmaya gerek yok.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın