• DOLAR
  5,3128
  % -0,08
 • EURO
  6,0875
  % -0,09
 • ALTIN
  209,1147
  % 0,08
 • BIST
  94.570,90
  % 1,02
GDO NEDEN BU KADAR YAYGIN HALE GELDİ?

GDO NEDEN BU KADAR YAYGIN HALE GELDİ?

GDO NEDEN BU KADAR YAYGIN HALE GELDİ?

Bizim insanımız GDO’ lu ürüne alıştı artık. Bakıyorum da bu sıralar kimse pazardan, manavdan bir kilo bir şey alacağı zaman ‘’ Acaba bu GDO’lu mudur? ‘’ diye sormuyor. Torbasına, poşetine toplayıp toplayıp götürüyor. Evinde de bir güzel yiyiyor.

Önceleri GDO’lu ürün mü vardı? İnsanlar bağdan bahçeden alıp yerdi. GDO’ lu ürünlerin yaygınlaşmasının bir nedeni varsa da insanların bunu kabullenmesidir. Öncelikle insanlar evlerine bu ürünleri sokmayacaklar. Böylece bu ürünler satılamayacak. Esnafın elinde kalacak. Esnafta satılmayınca bir daha almayacak. Eee satılmayan ürün ne olur? Bir daha üretilmez.
Bizler nasıl sağlıklı yetişip büyüdüysek, bizim çocuklarımız da bunu hak ediyor. Zaten sağlıksız büyüyen ve GDO’ lu ürünlerle yetişen neslin durumu ortada. Hormonlu beslenerek büyüyen çocuk hormonlu olur. Sağlıklı beslenen çocuk sağlıklı olur. Bu yüzden evlerine halen GDO’ lu sebze alan ev hanımlarını anlayabilmiş değilim.

Türkiye’ de ne kadar GDO’ lu ürün bulunduğu henüz tespit edilebilinmiş değil. Ama var olduğunu biliyoruz. Uzmanlarımız var olduğunu biliyor. Hatta GDO’ lu ürünleri tespit etmekte mümkün. Böyle bir imkân varken, GDO’lu ürünü tespit etmenin yolunu öğrenmek en doğrusu.

Tüm bu olanların yanı sıra Genetiği Değiştirilmiş Organizma üretimini savunan insanlar da mevcut. Bu sayede kıtlıktan bilene kurtulunabilinirmiş. Siz öncelikle tarımı yayın. O zaman yiyecek sıkıntısı olmaz zaten.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın