• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gebelikte Kabızlığa Dikkat Etmeliyiz

Gebelikte Kabızlığa Dikkat Etmeliyiz

Hamilelik esnasında, anne adayının vücudunda gerçekleşen hormonal değişikliklerden dolayı, anne adaylarında sık sık rastlanan ve en çok şikayet konusu olan gebelikte kabızlık, anne adaylarının korkulu rüyasıdır.
Gebelikte Kabızlığın sebebi ise, rahimde bulunan bebeğin gün geçtikçe büyümesi ve rahmin büyümesiyle, anne adayının bağırsaklarına baskı uygulamasından dolayı kabızlık meydana gelmektedir.
Gebelikte kabızlık sorununun çözümü ise düzenli olarak diyet yapmaktır. Lif bakımından zengin olan meyveler ve yiyecekler tüketilmesi, kabızlığı ya ortadan tamamen kaldırır yada hafiflemesini sağlar.
Çiğ olarak, ne olursa olsun yiyecekler tüketilmemelidir. Meyveler ve sebzeler, anne adaylarının vücutlarında ihtiyaç duyulan vitaminleri vücuda sağlayarak, sağlıklı bir gebelik sürecinden geçmesine yardımcı olmaktadır. Kayısı, kuru kayısı veya kuru meyve kompostoları da gebelik esnasında oluşan kabızlığa faydalı olmaktadır.
Her sabah, düzenli olarak kahvaltı yapmak, kahvaltıdan önce ılık su içmek, düzenli olarak spor ve yürüyüş yapmak, gebelik sırasında anne adaylarının kabızlık sorunu yaşamamaları için olumlu olan bir etkendir. Sizlerde bu uyarıları dikkate alarak, uygulayın aksi taktirde gebelikte kabızlık ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın