• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Göz Altı Torbaları Neden Oluşur Ve Nasıl Geçer ?

Göz Altı Torbaları Neden Oluşur Ve Nasıl Geçer ?

Hepimizin ara sıra başına gelen ve yaygın şekilde muzdarip olduğumuzu söylediğimiz göz altı torbaları ne yazık ki bazılarımızı çok daha ciddi etkilediği için, göz altı torbaları nedenleri hakkında öğretmek istedik. Böylece göz altı torbası sebeplerine karşı tedbir alabiliriz.

Estetik açıdan oldukça fena bir görünüme neden olan, bizi olduğumuzdan yaştan daha büyük gösteren göz altı torbaları bir türlü geçmiyorsa, altında yatan diğer sorunlar var demektir. Çoğunlukla ara ara karşılaştığımız göz altı torbaları nedenleri yorgunluktur. Fakat uzun süredir geçmiyor ve yorgunluk kaynaklı değilse işte göz altı torbası oluşmasının diğer sebepleri:

Göz Altı Torbaları Nedenleri

Yaşlanma: Yaşın ilerlemesine tabi olacak deride incelme ve sarkma olması, göz aşağı torbalar oluşmasına neden olur.

Yetersiz Uyku: Uzun ve bitap bir gecenin peşinde sabah göz altı torbaları ile uyanmak hepimizin başına gelmiştir. Eğer aralıksız uykusuzluk sorunu yaşıyor ve uyku düzensizliği mevcutsa göz altı torbalarınız geçmeyecek demektir.

Gerginlik: Her sorunun başı olan gerginlik, göz altı torbalarının da oluşmasında rol oynuyor. Gerginlik göz kaslarını etkilediği için zamanla gözler diri tutan yağ kesecekleri fıtıklaşıyor ve göz altı yer çekimine karşısında koyamıyor.

Su Kaybı: Gün içinde yeteri oranda su içilmemesi cildi kötü etkiliyor. Erkekler günde 13 kadeh, kadınlar ise 9 kadeh su içmelidir.

Genetik: Gerçekte göz altı torbalarının en sık rastlanan belli başlı nedeni aileden kaynaklanıyor olmasıdır.

Alerji ve Soğuk Algınlığı: Toz duman alerjisi veya gıda alerjisi, soğuk algınlığı ve sinüzit gibi rahatsızlıklarda göz altı torbalarını tetikler.

Gözleri sürekli ovup kaşınmak: Göz altı derisi çok alıngan bir yapıda olduğu için, sürekli gözleri ovup kaşınmak dokunun hasar görmesine niçin olur.

Ödem: Vücudun su toplaması sorunu da göz altı torbalarına yol açar.

Alkol ve sigara tüketimi: Alkol ve sigaranın vücuda zararlarından biri de, göz altındaki hassas deriyi negatif etkilemesidir.

Göz Altı Torbaları Neden Oluşur?

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın