• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Göz Çevresi Soyulması Neden Olur? Sebebi Nedir

Göz Çevresi Soyulması Neden Olur? Sebebi Nedir

Göz çevresinde soyulma birçok kişinin muzdarip olduğu cilt problemleri başında gelmekte ve bu sorunu yaşamış kişiler, göz çevresi soyulması nedenlerini anlamak istiyor.

Göz çevresi soyulmasının sebepleri epeyce fazladır ama bu sorunu tetikleyen faktörlerin başında ise, kullanılan kimyasal peelingler olmaktadır. Cilt bakımı yaparken mutlaka göz çevresi uygulamalardan uzaktan durun.

Cilt bakımı işlemleri sırasında göz çevresi fena etkileniyor. Yüz maskesi ve peeling gibi uygulamaları göz çevresine uygulamamaya özen gösterin. Bilhassa de göz altı çok hassas bir deriye sahip olduğu için fena etkileniyor.

Göz çevresi soyulmaları nedenlerinden bir her birine de, mevsimsel değişimlerdir. Mevsimsel değişimler sebebiyle deri kuruluğu husule geliyor ve göz çevresi fazla kuruduğu için soyulmaya başlıyor.

Göz çevrenizdeki soyulmaların nedeni ansızın pozitif etkene ast olarak gelişme göstermektedir. Göz çevresi soyulmasının nedenleri arasında ilk akla gelen güneş yanıklarıdır. Diğer yönden mantar enfeksiyonları, döküntülü cilt hastalıkları yada kozmetik ürünlerden nedeniyle tahriş olmuş cilt de soyulmalara sebebiyet veriyor.

Göz Çevresi Soyulması Neden Olur?

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın