• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gözlerdeki Yağ bezeleri neden oluşur nasıl geçer?

Gözlerdeki Yağ bezeleri neden oluşur nasıl geçer?

Bazılarımızın vücudunun farklı alanlara yönlendirilmiş bölgelerinde bazılarımızın ise sadece göz çevresinde yağ bezelerine rastlanır. Göz çevresindeki yağ bezeleri korkulacak kitleler değildir, insancıl kistlerdir. Peki, yağ bezeleri nedenleri nelerdir ve nasıl çare edilir?

Çoğu yağ bezesi göz çevresinde minik boyutta ortaya çıktığı için, herhangi bir çare yöntemi uygulamaya gerek olmayan kistlerdir. Gerçekte kesinkes da yağ bezelerinin nedenleri henüz bilinmiyor. Ancak önemli boyutta olan ve ağrıya yol açan yağ bezelerinin tedavisi için bir uzmana başvurulmalıdır. Göz çevresindeki yağ bezeleri tehlike teşkil etmez.

Yağ bezesi nedenleri

Vücudun diğer bölgelerinde ortaya çıkan yağ bezeleri artan bir şekilde büyüyor ve sancı gibi çeşitli şikayetlere yol açıyorsanız, yerel hissizlik aşağı bu dokuların alınması sağlanır. Kimi yağ bezeleri biz farkına bile varmadan kendiliğinden çıkıp her tarafta kaybolur. %99’u sıkıntıya yol açamaz.

Yağ bezeleri nasıl geçer?

Psikolojik olarak rahatsızlık duyduğunuz yağ bezelerinden kurtulmak için bir uzmana başvurabilirsiniz. Fakat sizi rahatsız etmiyorsa, çare edilmesine de lüzum yok demektir. Sağlığınızda herhangi bir sorun yaratmayan yağ bezelerine dokunmayın ve onları patlatmaya da çalışmayın.

Yağ bezeleri neden oluşur nasıl geçer?

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın