• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gözü Bozan Şeyler Nelerdir ?

Gözü Bozan Şeyler Nelerdir ?

Gözümüzü yoran her şey göz sağlığımızı bozuyor demektir. Peki nedir bunlar derseniz, dürüst adrestesiniz. Bu sorununun yanıtını sizler için makalemizde açıkladık. İşte, göz bozan şeyler…

Çoğu alışkanlığımız gözlerimizin olumsuz etkiliyor ve bazılarımız ne yazık fakat bunun haberdar bile olmadığından alışkanlıklarını sürdürmeye devam ediyor. Göz sağlığını bozan bu alışkanlıklar nelerdir?

Göz Sağlığını Bozan Etkenler

Gözü bozan şeylerin başında kitap okumak geliyor. Ama bildiğimiz tarzda bir kitap okuma şekli yok elbet. Yatarak okumak. Kitap kurduysanız yatarak kitap okuma alışkanlığından vazgeçmelisiniz. Çünkü yatarak kitap okurken göz üstüne ek baskı uygulanmakta ve bu da vakit içinde gözlerin bozulmasına niçin olmaktadır.

Bir öteki göz bozan şey ise, bilgisayar ekranı. Malum bilgisayar çağındayız ve elimizin altında her lahza bilgisayarlar bulunuyor. Fakat uzun vakit bilgisayar kullanmaktan kaçının. Çünkü bilgisayar ekranı da gözlere tartma binmesine, aşırı çalışmasına ve fazla yorulmasına neden oluyor.

Güneş ışığı da göz sağlığını bozan şeylerin başında geliyor. Bilhassa de güneş ışınlarının en çok yansıdığı yaz aylarında güneş gözlüğü olmadan açık havada çıkmayın. Lakin alalede bir güneş gözlüğü değil, sağlıklı, kaliteli bir güneş gözlüğü kullanın.

Uzun süre televizyon izlemek de gözü bozan şeylerden biridir. Olası epeyce keza uzun süre televizyon izlemekten kaçının hem de TV ile aranızdaki mesafeyi uzaktan tutun. Yakından TV ekranına bakmakta zararlıdır.

Gece otomobil kullanmanın da gözü bozduğunu biliyor muydunuz? Geç saatlerde uzun zaman araba göstermek aramak, ertesi sabaha kızarık, sulnamış gözlerle merhaba demektir. Öteki araçlardan yansıyan ışıklar karanlıkta gözlerinizi çok yorar.

Gözü Bozan Şeyler

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
bozan g?ne? g?z kitap uzun

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın