• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Güneş Yanıklarına Dikkat

Güneş Yanıklarına Dikkat

Güneş yanığı, gerçekten insanlarımızın dikkat etmesi ve ciddiyetle hareket etmesi gereken bir konudur. Korunmadan güneşlenmek cildinize ciddi sorunlar yaratabilir. Bu sebeplerden dolayı yaz aylarında bronzlaşma isteklerinizi yerine getirirken dikkatli olmalısınız.
Genel itibarı ile güneş yanıklar bir ve ikinci derece olarak görülür. Tedavi sürecine girdiğinizde bu dereceleri de göz önünde bulundurmalısınız. Birinci derece yanıklarınızda ağrı ve kaşıma görülür. İkinci derece yanıklarda ise su toplama ve birinci derecedeki yanık özelliklerini taşımaktadır, bu derece yanığa maruz kaldığınızda soğuk su takviyesi yapılmalıdır, veya buz kütlesiyle yanık kısmına tampon yapılmalıdır.

Güneş yanığına Duş veya banyo esnasında kese uygulamayın:
Bu dönemde, yanık olan kısma banyo veya duş esnasında kese uygulamak sakıncalıdır. Gerektiği kadar kuruyan bölgeyi keseyle daha fazla kurutarak daha zararlı durumlara sebep olabilirsiniz.

Güneş yanığı olan yeri kaşımaktan sakının:
Güneş yanığı olan kısımda yanıktan tahmini 3 gün sonra kaşınmalar başlayacaktır, bu bölgeyi kaşımaktan sakının. Kaşıntı giderici kremler kullanabilir veya bol su tüketmeye devam edebilirsiniz. Deri soyulmasınıda elinizle yapmamalısınız tırnaklarınızdan veya elinzden mikrop kapabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın