• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Güneş Yanmalarına Doğal Çözüm Geldi

Güneş Yanmalarına Doğal Çözüm Geldi

Güneş Yanmalarına Doğal Çözüm Geldi

Yaz aylarının gelmesi ve Ramazan sonrası tatil mevsiminin başlaması ile adeta cümbür cemaat güneş yanığına karşı alabileceği önlemleri araştırmaya başladı. Doğal olarak neler yapabileceğiniz bu yazıda.

Güneş yanığı güneşe uzun süre maruz kalınca veya ultraviyole ışık kaynağından etkilenince meydana gelir. Semptomları yanık sonradan 24 ile 48 saat arasında fazlalaşır ve devamında kademeli olarak azalır. Ama azalmayı doğal seyre bırakmaktansa yanık acısının önüne geçmeye karşın yapılabilecek güneş yanığına yanığa karşısında doğal tedavi önerisi var. 

Güneş yanığı olduğunda, normalde olduğu gibi, oldukça çok su tüketmeye itina göstermelisiniz. Güneş yanığı olunduğunda deri gerilir ve susuz kalır. Bu da toparlanma sürecini uzatır.

Yanık olan bölgeyi su ile ıslattıktan sonra yulaflı banyo ürünlerinden sürülebilir.

Yanık olan bölgeye, gün içinde birkaç kere olacak şekilde, soğuk ve ıslak bezler koyup bekletebilirsiniz. Acının hafiflemesini sağlayacaktır.

Cilt su topladığında muhakkak ellenmemeli, kendi kendine geçmesi beklenmeli. Özellikle su yığılmış bölgelerde enfeksiyon riski fazla olacağından bu bölgelere daha fazla özen kullanmak gerekir.

GÜNEŞ YANIĞININ DOĞAL TEDAVİSİ 

Yoğurt: En bilinen yöntemdir. Soğuk yoğurt yanık bölgeye sürüldüğünde acı ve ağrıyı azaltır.

Aleo Vera: Aloe Vera cilt için bir mucize. Güneş yanığına karşı çok etkin bir bitkisel çözümdür. Uygulandığı bölgeye hızlı bir şekilde tesir ederek tamir eder.

Zeytinyağı: Zeytinyağını cilde sürmek yanığa gelen bir başka doğal yöntemdir.

Siyah nehir: Siyah çay poşetlerini ya da demini güneş yanığı olan bölgeye koyun. Keza ağrı ayrıca de yanma hissi azalacaktır.

Elma sirkesi: Elma sirkesini sulandırarak yanık bölgesine sürerseniz yanma hissini alacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın