• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Hamileliğin İlk Ayında Yaşananlar Nelerdir

Hamileliğin İlk Ayında Yaşananlar Nelerdir

Adet gecikmesi ve yapılan gebelik testi ile anne adayının gebe olduğu ortaya çıkmıştır. Gebelik testi 2 şekilde, kan ve idrar testi edinmek üzere yapılır. Doktorların bir çoğu kan testi yerine idrar testini yani gebelik testini önermektedir. Bu yüzden idrar testi en sık kullanılan ve en önerilendir. Evde de uygulanabildiği için, pratik bir testtir. Test sonucu yapıldığında eğer birincil dört haftaya denk geliyorsa, bebek oluşumunun başındadır.

Hamileliğin Ilk Ayında Yaşananlar

Adet gecikmesi ve yapılan gebelik testi ile anne adayının gebe olduğu ortaya çıkmıştır. Gebelik testi 2 şekilde, kan ve idrar testi elde etmek üzere yapılır. Doktorların bir çoğu kan testi yerine idrar testini yani gebelik testini önermektedir. Bu yüzden idrar testi en sık kullanılan ve en önerilendir. Evde de uygulanabildiği için, pratik bir testtir. Test sonucu yapıldığında eğer birincil dört haftaya eşit geliyorsa, bebek oluşumunun başındadır.

Limonla Hamilelik Testi İçin Tıklayınız

Yeni yeni hücre farklılaşma gerçekleşmiştir ve birçok gözenekli olan şeklindedir.. Vakit içerisinde tek gözenekli olan haline kazanç. Ve bu dönem cenin döneminin en erken dönemindedir. Anne adayı adet gecikmesi olmuştur ve şaşkınlığını üzerinden atıp yeni yeni alışmaya başlamıştır. Bu bir ayda anne hormonlarında yükselme söz konusudur.

Bu hormonlardan bir tanesi progesteron hormonudur. Bu hormonun artması bağırsak hareketlerinin yavaşlamasına sebep olur.  Gebe olduğundan belirlenmiş olan anne adayının, bu bağırsak hareketlerinin yavaşlamasından nedeniyle bağırsaklarında gaz birikimi olur. Bu gaz birikimi annenin karnında şişkinlik oluşturur.  Rahimde artma yokken, bu şişkinlik karnın büyümesine sebep oluyor. Ve anne adayları bunu bebek zannediyor. Bu yanlış bir tanıdır, bu sadece gaza tabi şişkinliktir.

Sık görülen bulantılar da genel olarak birinci hafta geçtikten sonra bu şikâyetler artar. Bulantı ayrı bir yan etkidir. Gebe kalan anne adayının ilk çocuğunda yahut ikincide de değil anlamına gelmez veya her ikisinde de olabilir.  Gerçekte bu bulantının artışı, azalışı hamile bayanın psikolojisine alt olarak değişmektedir.  Ilk bir ay içerisinde kanamalar olabilir, bu kanamalar sırasında düşük ihtimal de olsa düşük tehlikesi olabilir.  Sadece kanama varsa düşük tehdidinden bahsedilir, kanamadan sonra eğer parça düştüyse düşük söz konusudur.

Hamileliğin Ilk Ayında Yaşananlar

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın