• DOLAR
  5,3128
  % -0,08
 • EURO
  6,0875
  % -0,09
 • ALTIN
  209,1147
  % 0,08
 • BIST
  94.570,90
  % 1,02
Hamilelik de Kozmetik Ürün Kullanımı

Hamilelik de Kozmetik Ürün Kullanımı

Bayanlar için hamilelik dönemi en güzel ve bir okadar da zorlu dönemlerden dir, bu dönemde anneler sağlık ve diğer konularda kendilerine çok dikkat etmelidirler. Bu dikkat edilmesi gereken durumlardan bir tanesi de Kozmetik ürünlerdir. Bu Makalemizde kısmen anlatmaya çalışacağız.

Gebelik Esnasında Kullanılması Gereken Kozmetik Ürünler
Hamilelik dönemi büyük özen isteyen bir dönemdir. Gebelik esnasında yeme ve içmeye ne kadar dikkat edilmesi gerekiyorsa vücudunuza uygulayacağınız kozmetik ürünlere de dikkat edilmelidir. Yenilen veya içilen yiyecekler deki vitamin ve minareller insan vücudunda deri altındaki depolarda toplanmaktadır, ve vücuda sürülen kozmetikler ise deri emerek direk kana karışmasıyla kan yoluyla bebeğe ulaşır. Bu ise çoğu zaman bebeğinize zarar verebilir. Kozmetik ürünlerdeki maddelerin çoğu bebeğe zarar verecek maddelerdir.

Kadınlar için vazgeçilmez olan saç boyası zararlımı dır?

Bu Soruya cevap olarak, evet hamilelik süresinin ilk 3 ayında saçlarınızın herhangi bir kimyasal maddeye maruz kalmaması gerekmektedir. Bunun yerine tamamen doğal olan saç boyaları mevcuttur onların kullanımı tavsiye edilmektedir.

Saç boyası dışında, parfüm kullanımına da dikkat edilmelidir. Parfümde kokular kalıcı kalsın diye Phthalates maddesi kullanılmakta, bu madde sabun veya deterjanlarda da kullanılmaktadır. Ve Phthalates maddesi gebe olan kadınların uzak durması gereken bir madde olduğunu belirtelim
Güneş ışınları da anne cildine ve doğal olarak bebeğe zarar verebilir, bundan dolayı anne adaylarının güneş ışınlarından korunmaları gerekmekte dir.

Hamilelikte dikkat edilmesi gereken diğer bir unsur ise ojeler dir, ojeler çıkarılırken kullanılan aseton maddesinde de yüksek oranda kimyasal bulunmaktadır. Bu tür sebeplerden ötürü Hamilelik esnasında elimizden geldiğince kozmetik ürünlerden sakınınız.
Sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hamilelik geçirmeniz dileğiyle.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın