• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Hamilelik Lekelerine Çözüm Bulundu

Hamilelik Lekelerine Çözüm Bulundu

Hamilelik Lekelerine Çözüm Bulundu

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Ayşegül Sivri,hamilelikle oluşan gebelik lekeleri dahil bir çok sorunun doğum sonrası giderilebileceğini belirtti.

Gebelik, doğum ve emzirme kadınların vücudunu etkileyen en önemli sebeplerden biridir. Doğum sonrası en fazla değişim karın, göğüs ve genital bölgede olur.Hemen derhal tüm kadınlar, doğum sonrası sarkan karnından ve göğüslerinden davacı oluyor.Bir diğer şikayetçi oldukları konu ise hamilelik esnasında ciltte oluşan lekelerdir.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Ayşegül Sivri, ”Cilt lekeleri hamileliğin olmazsa olmazlarındandır. Karında, meme başlarında, genital bölgede ve yüzde öbür renk ve boyutlarda olabilmektedir. Bunların birçok birincil 1 sene içinde geri dönüşümlüdür. Lakin geri dönmemesi halinde alınabilecek önlemler ve tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Bunlardan birkaçı lazer tedavisi, kimyasal peeling, PRP tedavisi dediğimiz gençlik aşısı, ışık dolgusu uygulanabilecek yöntemler arasındadır. Genellikle seçimi lekenin türüne göre yapmaktayız.” dedi.

Op.Dr. Ayşegül Sivri, ”Eğer hamilelik esnasında alınan kilolar muhakkak bir seviyenin üstünde ise tipik bir bozulma görüntüsü ortaya çıkıyor: karın çatlakları, ciltte sarkıklık, göbek deliği civarda şekil bozukluğu ve cilt aşağıda denetleme dışı bir yağlanma, karın kaslarında gevşeklik meydana geliyor.”ifadesinde bulundu.

 

Alıştırma ve diyet çoğu şikayeti geri döndürmeye muavin olurken bir takım durumlarda işe yaramamaktadır. Bunların başında deride oluşan çatlaklar gelmektedir. Bilhassa karında ve aşırı kilo alınan kalça ve üst ayak gibi bölgelerde yaygın olan çatlaklar çalışma ve diyet ile maalesef düzelmez. Bunlar için uygulanabilecek en yerinde çare uzman ellerde yapılan lazer tedavisidir. Ayrıca daha aşağı karında oluşan çatlarlar için en etkili tedavilerden biriside mini karın germedir.

 

Op.Dr.Ayşegül Sivri, gebelik sırasında oluşan fena görüntülerin giderilmesi için doğumdan daha sonra asgari 6 ay geçmesi gerektiğine uyarı çekti ve ” doğum sonrası kadınlar ideal kilolarına kavuşmuş olsa bile karın cildinde çatlaklar, sarkmalar ve deformasyonlar daimi olabiliyor. Bu durumda kadınlar her yerde düz ve estetik, doğal bir karına sahip yapabilmek için biz estetik cerrahların kapısı çalıyor” diye belirtti.

 Op.Dr. Ayşegül Sivri karın germe ve sıkça beraberinde yapılan yağ alma (liposuction) yöntemleri ile hastalar baştan doğal ve estetik görünümlü bir karına sahip olabileceğini söyledi ve sözlerine şöyle devam etti; Ameliyatın özeti göbek deliğinin 3 cm. dek üzerinden başlayan bir hattan aşağıda doğru bir bölgede kalan ve deforme olmuş bütün cildi dahil etmemek, karın kaslarındaki gevşekliği tamir etmek, artı yağları ve göbek deliği etrafındaki deformasyonları düzeltmek şeklindedir.

 Karın germe operasyonu ile sarkmış olan fazla cilt ve deri altı doku çıkarılarak gergin doğal bir karın elde edilebilmektedir.”dedi. 

 Op.Dr. Ayşegül Sivri son olarak; ”Karın ön duvarında deforme olan kaslar pilikasyon yöntemi ile birbirine yaklaştırılarak, iç karın olarak bilinen bölgedeki doğuma yan deformasyonları giderilebilmektedir.Karın germe ardından şahısların %90’dan fazla çoğunluğu ameliyatlarından memnun ve memnuniyet olmaktadırlar. Karın germe ardından görülen en önemli şansın dönmesi kişilerin şehvetli durumlarında, sosyal işlevlerinde ve kendilerine güvenlerinde görülen olumlu değişikliklerdir.”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın