• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Hamilelikte Anne Sağlığı ve Beslenme Yolları

Hamilelikte Anne Sağlığı ve Beslenme Yolları

Hamilelikte beslenme ve spor gibi faaliyetler, artık iki can taşındığı için daha da uyarı edilmesi gereken bir hal alıyor. Hamilelikte anne sağlığı ile ilgili bütün detaylar konumuzda.

Hamilelikte Anne Sağlığı

Hamilelik dönemleri şüphesiz ki hayatın keza en kuvvet hem de en güzel dönemleri olarak adlandırılmaktadır. Bu dönemde ele alınan her şart, dikkat edilen dengeli besin ve su tüketimi, duş alımı gibi durumlar defalarca büyük bir ağırlık arz etmektedir. Bilhassa de hamilelik döneminde, anne adaylarının en fazla durması gereken konulardan biri de dengelenmiş besindir. Çünkü dengelenmiş besin bozuksa çoğunlukla bütün sağlıkta bozulmalar meydana gelecektir. Dinç ve kaliteli bir hamilelik dönemi geçirmek istediğinizde mutlaka günde en az 3 öğün yemelisiniz ve mutlaka sıkça da atıştırmalıklardan faydalanmalısınız. Çünkü siz artık iki can taşıyorsunuz ve normalde yediklerinizin az daha iki katı tüketim yapmanız gerekmektedir.

Gebelikte Beslenme

HAMİLELİKTE BESLENME

Gebelik döneminiz boyunca zaten mutlaka ahenkli olarak bir doğum doktoru gözetiminde olacaksınızdır. böylece doktorunuz sizlere vitamin, fosfat ve demir takviyesi yapacak olan haplar, şuruplar ya da iğneler verebilir. Bunları da kullanmaya devam ederek vücudunuzda yer alan tüm eksikleri onarmanız gerekmektedir. Bu sebepten ötürü mutlaka günlük demir, kalsiyum, fosfat ve vitamin alımınıza ilaçlar açık havada da uyarı etmeniz gerekmektedir. Hergün mutlaka öğün sayınızı 5’e çıkarmalısınız. en düşük 2 litre su içerek vücudunuzdaki nemi korumalısınız. Demir, kalsiyum, fosfat ve vitamin açısından zengin olan gıda ve içecekleri her öğün saatinizde çokça tüketmeye itina göstermelisiniz. Kahve, çay, kola gibi asitli ve kafein taşıyan içeceklerden olabildiğince uzakta kalmalı hatta gebelik döneminiz boyunca ayrıntılarıyla hayatınızdan çıkarmalısınız. Bilhassa de sigara ve alkol tüketiminden mutlak surette uzaktan kalmalısınız.

Hamilelikte Anne

HAMİLELİKTE SPOR

Evet gelelim en manâlı durumlardan bir diğerine. Gebelik dönemi gün geçtikçe ağır bir hal alsa da mutlaka sporlarınızı aksatmadan yapmanız gerekmektedir. Yapacağınız hareketler ve yürüyüşler hem hamilelik döneminiz baştan başa ayrıca de doğum anınızda size çok üstünlük sağlayacaktır. Spor yaparken kullanacağınız aletler, aletsiz yapacağınız hareketler ve sıkça yapmanız gereken yürüyüşler sonucunda ne dek bakımlı bir doğum yapıyor olacağınızı göreceksiniz. Kaslarınız gevşeyecek ve kendinizi bu şekilde daha korkusuz da hissetmiş olacaksınız.

Hamilelikte Anne Sağlığı ve Besin

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın