• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Hamilelikte Eriğin Faydaları Nelerdir? Neye İyi Gelir

Hamilelikte Eriğin Faydaları Nelerdir? Neye İyi Gelir

Hamilelikte Eriğin Faydaları Nelerdir? Epeyce varlıklı bir mineral kaynağı olan erik, gebelik döneminde tüketildiğinde epeyce yararlı olmaktadır. Aşırıya kaçmadan her gün bir miktar erik yemek yemek keza anne sağlığı hem de…

Hamilelikte Eriğin Faydaları Nelerdir?

Oldukça zengin bir mineral kaynağı olan erik, hamilelik döneminde tüketildiğinde oldukça faydalı olmaktadır. Aşırıya kaçmadan her gün bir arz erik yemek keza anne sağlığı ayrıca de çocuk için besleyici olacaktır. Sıhhat açısından o kadar çok yararı yer alan erik, hamilelikte tüketilmesi yararlı olan meyveler arasındadır.

 

Ekşi tadı ile ağzımızın suyunun akmasına sebep olan erik, hamilelik döneminde böylece fazla hanımefendi göre aş erir. Gebelik döneminde tüketilen erik, anne ve bebek sağlığı açısından büyük tartma taşımaktadır. Gebeliğin sonlarına doğru anne adayları sindirim açısından güçlük çekerler. Gebelikte erik yemek yemek ise sindirim sistemini birazcıkta olsa hafifletir.

 

Gebelik döneminde anne adayları bir fazla vitamine gereksinim duyarlar. Vitaminler anne sağlığı ve bebek gelişimi için manâlı bir yer tutar. Erik ise A, C ve E vitaminlerini bünyesinde hapseden bir meyvedir. Gebelikte yaşanan kabızlık sorununa karşı erik tüketmek yararlı olabilmektedir. Eriğin bahsedilen faydalarını görebilmek için mevsiminde ve organik eriklerden tüketmeniz gerekmektedir.

Hamilelikte Eriğin Faydaları Nelerdir?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın