• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İki hamilelik arasında sürenin Ne Kadar Olması Lazım ?

İki hamilelik arasında sürenin Ne Kadar Olması Lazım ?

İki hamilelik arasında sürenin Ne Kadar Olması Lazım ?

Hamilelik esnasında be­beğe bahşedilen ve doğum sı­rasında kaybedilen kalsiyum, demir ve vita­minler gibi besin mad­delerinin bitmiş yerine konması için belirtilen bir sü­re geçmesi gerekir. Bu sü­re kadından kadına değişe­bilir. Harcananların yerine gelmesi, gebelikte alınan kiloların verilmesi, kasların eski kuvvetine kavuşabilmesi için genelde 2 yıl geçmesi gerektiği söy­lense de, bu herkes için değişebilir.
İki gebelik aralarında olması gereken sü­re, kadının loğusalıktaki gördüğü bakıma, gıda ve genel sıhhat durumuna kadar değişir. Çünkü burada geçen süreden zi­yade gebelik sonrası bakımın kalitesi önemlidir.

İyi bir bakımla bu zaman 6-7 ay olabileceği gibi doğum sonrası bakım görmezse 2 sene­dan daha fazla da olsa harcananlar yerine gelemez ve kadının anatomik yapı ve kas kuvveti eski haline dönemez.

Bu yüzden gebelik sonrası dönemde kadı­nın harcadıklarının yerine konması için dengeli beslenmeye uyarı etmesi ve vü­cudunun eski kuvvetine kavuşması için jurnal düzenli egzersizlere devam etme­si gerekir. Bu hem kadının genel yaşamı için keza de sonraki gebeliğe hazırlanma­sı için fazla önemlidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın