• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İmplant çözüm Oluyor mu ?

İmplant çözüm Oluyor mu ?

En sağlıklı diş tedavisi yöntemlerinden biri olarak görülen implant tedavisinden sonradan dikkat edilmezse implant da başarısız olur.

Meffert İmplant Enstitüsü Başkanı Dr. Özzeybek, “İmplantlara da gerçek dişlerimiz gibi bakılmalı ve özen gösterilmeli. Günde üç kez fırçalamak, ağız gargarası göstermek, yılda minimum bir defa diş hekimine kontrole gitmek gerekiyor.” dedi.

Meffert İmplant Enstitüsü Başkanı Dr. Ali Arif Özzeybek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son zamanlarda implantlar konusunda bir takım negatif haberler gündeme geldiğini, bu nedenle hastaların içten bilgilendirilmesinin büyük yük taşıdığını söyledi.

Hastaların tedavi öncesi mükemmel bir araştırma yapması gerektiğini vurgulayan Özzeybek, ucuz implanttan kaçınılması gerektiğini belirtti.

İmplantı uygulayacak hekimin iyi bir eğitim almasının önemine değinen Özzeybek, “Eğitim sertifikasını veren kuruluşun hangisi olduğu büyük önem taşıyor. öte yandan, tedavinin başarısında, hastanın implantına gösterdiği itina de fazla önemli. İmplantlara da gerçek dişlerimiz gibi bakılmalı ve özen gösterilmeli. Günde üç defa fırçalamak, ağız gargarası göstermek, yılda asgari bir kere diş hekimine kontrole gitmek gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Diş implantı tedavisinde başarısızlıkta en büyük faktörün fena yapılan yedek olduğunu belirten Özzeybek, “Tedavide iyi bir yerine koyma planlaması başarıyı çok etkiliyor. Zirkonyum protezler en kullanışlı olanlar.” diye konuştu.

Özzeybek, iyi bir diş implantı tedavisinde galibiyet oranının yüzde 98 olduğunu vurgulayarak, “Hastalar araba alırken gösterdikleri özeni implant yaptırırken de göstermeli.” dedi.

Sigara alışkanlığı başarısızlık nedeni

Sigara alışkanlığının implant tedavisinde belirlenmiş başarısızlık etkeni olduğunu bildiren Özzeybek, “Kanser tedavisi ve kemoterapi görenlerin implant yaptırmaması gerektiği” inanışının yanlış olduğunu dile getirdi. Özzeybek, “Kemoterapi alanlardaki galibiyet yüzdeleri ile almayanlar aralarında fazla eksik bir ayrım var. Yani bu hastalarda da implant tedavisinde başarılı sonuçlar elde edilebiliyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Aynı durumun organ nakli yapılan hastalar için de geçerli olduğunu bildiren Özzeybek, “Organ nakli geçiren hastalara da uygun çare yöntemi ile başarılı implant uygulamaları yapılabiliyor.” biçiminde konuştu.

Tedavide lazer ile üretilenlerin seçim edilmesi halinde, kemik ile implant kaynaşmasında başarı oranının yüzde 18 arttığını anlatan Özzeybek, “Keza porselenin üstüne oturduğu dayanağın kalitesi de çok kayda değer. Hastalarımızdan yapılan geri bildirimlerde, sanayide üretilenlerin bile kullanıldığı söyleniyor. Bu cins kalitesiz ürünler, implantta hareketliliğe veya kemik erimesine yol açıyor.” dedi.

Kaynak:AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın