• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kalp krizini haber veren 12 Belirti Öneri

Kalp krizini haber veren 12 Belirti Öneri

Kalp Krizini Haber Veren Belirtiler Vefat nedenleri arasında birincil sıralarda yer alan yürek rahatsızları konusunda uzmanlar uyarıyor. Kalp hastalıkları belirtilerini dikkate almalı ve doktora başvurup denetim yaptırmalısınız. Kalp krizi belirtilerini…

Kalp Krizini Haber Veren Belirtiler

Vefat nedenleri aralarında ilk sıralarda bulunan kalp rahatsızları konusunda uzmanlar uyarıyor. Kalp hastalıkları belirtilerini dikkate almalı ve doktora başvurup kontrol yaptırmalısınız. Kalp krizi belirtilerini öğrenerek, bu belirtiler aleyhinde tedbirli olabilirsiniz.

Göğüs Ağrısı

Kalp krizi belirtileri aralarında en keskin olanıdır. Göğüs ağrıları mutlaka dikkate alınmalı ve doktora başvurulmalıdır. Her göğüs ağrısı kalp krizi olmamakla birlikte, kalp krizinin ilk belirtisinin göğüs ağrısı olduğunu da unutmamak gerek. Göğsün ortasında yumruk büyüklüğü kadar bir alanı kaplayan ve 20 dakikadan uzun süren ağrılar kalp krizi belirtisi olabilir. Bu sancı sırt, çene ve her iki kola yayılabilir.

Zorlama, sıkıştırma ve tartma tarzında olan bu ağrıyla beraber bulantı, baygınlık şehvetli ve soğuk terleme görülebilir. Kalp krizi, kadınlarda göğüste yanma duygusal ile de belirti verebilir.

Baş Dönmesi

Bilinç kaybı ve baş dönmesi, kalp krizi belirtileri arasındadır. Kalp ritmindeki bozukluklar bu belirtilerin ortaya çıkmasına sebep olur.

Güçsüzlük

Özellikle kadınlar kalp sorunlarında bir anda cılız hissettiklerini söylüyorlar. En hafif şeyleri bile kaldırmakta zorlandıklarını belirtiyorlar.

Nefes Darlığı

Nefes almakta güçlük çekilmesi, bazı durumlarda göğüste ağrı oluşumu belirtisinin yerini alabilmektedir.

Öksürük

Ciğerlerdeki kan akışı sebebiyle öksürük meydana gelebilir. Bir Takım durumlarda öksürük kanlı olabilir.

Huzursuzluk

Nefes alamama, kendini iyi hissetmeme gibi belirtilerin ardından ölüm korkusuyla huzursuzluk gelebilir.

Mide Bulantısı

Mide bulantısı ve iştahsızlık, Kalp krizinin çok sık rastlanmayan belirtilerindendir.

Kalp Krizinde Acil Müdahale

Bu konuda eğitimli yada deneyimli değilseniz müdahale etmemelisiniz. Hastaya kendisine ait olmayan Kalp ilaçları verilmemelidir. Çabuk bir şekilde sağlık ekiplerine haber vermeli ve profesyonel yardımı beklemelisiniz. Beklerken kalp krizi geçiren kişinin ayaklarını yürek seviyesinden yukarıda tutmalısınız.

Yanınızda kimsenin olmadığı bir zamanda Kalp krizi geçiriyorsanız telefonla yakınlarınıza haber vermelisiniz. Yardımın size ulaşması için kapınızı aralık bırakmalısınız. Yerinde bir pozisyonda uzanarak yada oturarak yardımı beklemelisiniz.Bir bardak suyla birlikte aspirin içebilirsiniz. Bunun haricinde bir şey yeyip içmemelisiniz.

Yürek krizini haber veren 12 semptom

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın