• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kanser Belirtileri Nelerdir

Kanser Belirtileri Nelerdir

Kanser hastalığında ortaya meydana çıkan belirtiler hastalığın ilk evrede fark edilmesini sağlar böylece kanser hastalığı önemli bir boyuta ulaşmadan çare edilebilir. Kanser hastalığının birincil belirtilerini anlamak epeyce önemlidir. İşte kanserin belirtileri:

Günümüzün amansız hastalıkları başında bulunan kanser, ilk evrelerde ortaya çıkarttığı belirtiler ile yaşam kurtarıcı olabiliyor. Eğer bu belirtiler zamanında fark edilirse laf konusu kanser hastalığına karşı alınacak önlemler derhal başlatılır ve tedaviden olumlu cevap alınma şansını da artar. Kanser belirtileri nelerdir ve hangi kanser hastalığı nasıl belirtiler gösterilir sizler için açıkladık.

Kanser Hastalığının Belirtileri

Nedensiz kilo kaybetme: Ekseri mide, pankreas, yemek yemek kanseri ve akciğer kanseri gibi kanser türlerinde ilk belirti olarak nedeni açıklanamayan kilo kaybı görülmektedir.

Yüksek alev: Kanser hastalarının büyük bir çoğunluğunda ateşlenme görülür. Ekseri kan kanseri (lösemi) ve lenf bezi tümöründe birincil kanser belirtisi olabilir.

Halsiz kalma: Lösemi, mide ve kalın bağırsak kanserinde sıklıkla rastlanan ilk belirtiler başında gelir.

Ağrılar: genelde ileri evrelerde görülür ancak kemik ve testis kanserinin başlangıcında sıklıkla rastlanan birincil bulgu olabilir.

Ciltte şartların değişmesi olması: Tahmin edebileceğiniz gibi deri kanserinde daha sıklıkla görülür. Ama iç organ kanserlerinde de ciltte sarılık, koyuluk ve kızarıklık husule gelir.

Kanamalar: Erken evrelerde ya da geç evrelerde görülebilir. Akciğer kanserinde balgamda kan görülür, dışkıda kan görülmesi de bağırsak kanserinin işareti olabilir. İdrarda görülen kanda mesane kanserini ve rahimden gelen kanlar ise rahim ve rahim ağzı kanserinin belirtisi olabiliyor.

Dışkılama veya idrar yapma alışkanlığında değiştirme: Kabızlık, ishal dışkı boyutunda çeşitlilik görülmesi ekseri bağırsak kanserini muhabere eden belirtiler olabilir. Prostat ve idrar torbası kanserinde ise idrar esnasında sancı, kan ve sık sık idrara çıkma belirtileri vardır.

Öksürük ve horlama: Uzun süredir aralıksız öksürükler gırtlak kanserinin belirtisi olabilir.

Ben ve siğillerdeki değişiklikler: Cilt kanserinin belirtileri olabilir.

Kanser Belirtileri

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın