• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kaş Bakımı ve Kaş Alma Nasıl Yapılır ?

Kaş Bakımı ve Kaş Alma Nasıl Yapılır ?

Bayanlar; yüz güzelliği için en önem vermemiz gereken bölge olan kaşlarınız hakkında size yararlı olacağını düşündüğümüz birkaç bakım ve kaş alma tekniği hakkında yardımcı bilgiler taşıyan bu yazımızı okumalısınız. Ayrıca merak ettiğiniz konular ile ilgili görüşlerinizi yorum bölümünden bizlerle paylaşa bilirsiniz.

Kaşlarınızı çok fazla aldığınızda onları yeniden hizaya nasıl sokabilirsiniz?

Kibrit çöpü gibi ince kaşların modası yerine kalın kaş modası geldi. Büyümeyi desteklemek için kaşlarınıza günde bir kere hintyağı sürün ve epeyce uzayana dek da onlara dokunmayı kendinize yasaklayın. Ayda bir kere kaş aldırma ve şekillendirme için randevu alın, aradaki dönemde de kendiniz minik dokunuşlar yapmaya kalkmayın. Kaşların yükselme dönemi birazcık sinir bozucu olabilir, lakin buna değer.

Mükemmel bir kaş şekline nasıl kavuşabilirsiniz?

İyi şekillenmiş kaşlar bir cins doğal yüz gerdirici rolü oynayabilir. Kaşlarınızı alırken, kaşınızın dış tarafındaki yayınlama inmeye başladığı en yüksek noktayı sağlama alın ve kulaklarınıza içten devam edin. Kaşlar gözün doğal kavisini takip etmeli, yani köşeden başlamalı ve şakaklara dürüst fazla uzamamalıdır.

Kaşlarınızı kalın mı yahut daha ince bir yay mı yapmalısınız?

Her şey gibi kaş şekilleri de gelip geçicidir. Kaşlarınızı biraz incelterek yay görünümünü artırabilirsiniz fakat bir parmak kadar inceltirseniz inanılmaz derecede yaşlandırıcı bir etkiye yol açacaktır. Yaşlandıkça doğal olarak saçınız gibi kaşlarınızı da kaybedersiniz, yani elinizde olanı koruyun ve ahenkli bakım randevularıyla derli toplu kalmalarını sağlayın.

Kaşlarınızı elde etmek için en iyi süre nedir?

En iyisi yıkandıktan daha sonra ya da duşun gerisinde kaş almaktır, çünkü hem cilt daha esnektir hem de gözenekler açıktır. Kaşlarınızı regl döneminizden önceki hafta almaktan kaçının, cildiniz bu dönemde fazla daha alıngan olacaktır.

Etiket kaş alma kaş alma tekniği kaş alma teknikleri kaş alımı kaş alırken dikkat edilecekler kaş bakımı kaş alma zamanı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın