• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kilo diz ağrısı yapar mı? Açıklayalım

Kilo diz ağrısı yapar mı? Açıklayalım

Diz ağrısı çeken ve fazla kiloya sahip olan kişilerin diz ağrısına kilo niçin olur mu, pozitif kilo diz ağrısı yapar mı ve kilo ile diz ağrısı aralarında nasıl bir ilişki…

Diz ağrısı çeken ve aşırı kiloya sahip olan kişilerin diz ağrısına kilo niçin olur mu, pozitif kilo diz ağrısı yapar mı ve kilo ile diz ağrısı aralarında nasıl bir ilişki vardır sagliksiteniz.com’da açıkladık.

aisiri-kilo-diz-agrisi-yapar-mi

Aşırı kilo sorunları, obezite hastalığı bir fazla hastalığın meydana gelmesinde büyük role sahiptir, diz ağrısı da kilonun niçin olduğu rahatsızlıklar arasında yer almaktadır. Kilolar sebebiyle dizlere ağır tartı biner ve bu sebeple dizlerde önemli ağrılar meydana kazanç. Kimi zaman kilo tek dizde ağrıya sebep olurken, kimi zamanda iki dizde birden sızı hissine yol açar.

Aşırı kilolara aleyhinde önlem alınmaz ise diz ağrıları dışarıda daha diğer sorunlarda tetiklenecektir. Dizdeki kemiklerin civarda kıkırdak bulunur. bu kıkırdak kalça, kaval ve dizkapağı kemiklerine pürüzsüz bir etraf sağlar. hareket esnasında kemikler eklemler içinde çok rahat hareket eder. Eğer aşırı bir kiloya sahip isek baskı meydana kazanç, hareket kısıtlılığı oluşur.

Aşırı kilolara veda ederek diz ağrılarından kurtulmak muhtemel. Kilo sorunları ile baş etmek için hem dinç beslenmeli ayrıca de uyumlu çalışma yapılmalıdır. Ama fazla kiloya sahip olanların daha kolay ve ağır olmayan egzersizleri uygulaması gerekir. Dizde önemli sorunlar yaşatmayacak, dizi aşırı zorlamayacak egzersizler uygulanmasına uyarı edilmelidir.

Kilo diz ağrısı yapar mı?

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bize Katılın